Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Chevrolet Cruze ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, czy czujesz, że oświetlasz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jeden element pojazdu – światła mijania. Chociaż ta korekta może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na pulpicie, cała korekta jest znacznie bardziej złożona niż ta zwykła manipulacja, a w tym dokumencie odkryjemy jak wyregulować światła mijania Twojego Chevroleta Cruze? W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w swoim Chevrolet Cruze.

Po co regulować światła mijania w Twoim Chevrolet Cruze?

Zacznijmy więc nasz dokument od dostosowania świateł mijania Twojego Chevroleta Cruze. Dla wielu osób te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i patrząc na to ustawienie, również dlatego, że światła mijania Twojego Chevroleta Cruze nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za słabe lub za mocne to dobry pomysł .

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Chevrolecie Cruze ?

Dobrym pomysłem jest ustawienie świateł mijania w Twoim Chevrolet Cruze pod kątem bezpieczeństwa.

Przede wszystkim regulacja świateł mijania Chevroleta Cruze należy to zrobić z podstawowej przyczyny bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, których spotykasz podczas nocnych podróży. Rzeczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest niezauważenie przeszkody na trasie lub złe przewidzenie zakrętu. Wręcz przeciwnie, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepieniem ludzi przed tobą, a tym samym narażeniem się na niebezpieczeństwo. W konsekwencji konieczne jest dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania Chevroleta Cruze w celu uzasadnienia prawa

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mają od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 30 metrów. Ich użycie reguluje inne prawo, europejska (dyrektywa 76/756/EWG), która stanowi, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania Chevroleta Cruze?

Przejdziemy teraz do sekcji, która w tym dokumencie najbardziej Cię dotyczy, jak wyregulować światła mijania jego Chevroleta Cruze? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Chevroleta Cruze

Przede wszystkim będziesz musiał ustawić swój pojazd, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zastosowania:

 • Umieść swój pojazd na podłodze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Chevroleta Cruze ?

Ustawienie świateł mijania jego Chevroleta Cruze

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące pozostałej części procedury:

 • Otwórz maskę i umieść śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Chevroleta Cruze (są one ogólnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz manipulacji.
 • Używając śrub do wykonania manipulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o regulację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania Twojego Chevroleta Cruze jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był prowadzony, czasami może się poruszać.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Chevrolet Cruze, zapoznaj się z naszym dokumentem na ten temat.

Więcej wskazówek na temat Chevroleta Cruze znajdziesz w kategorii Chevrolet Cruze.

Ссылка на основную публикацию