Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Citroen Cactus ?

Nie ma znaczenia, czy czujesz, że nie widzisz wystarczająco dobrze w nocy, bez względu na to, czy czujesz, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jedną część twojego samochodu – swoją niską belki. Chociaż ta korekta może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna korekta jest znacznie bardziej techniczna niż ta prosta modyfikacja, a w tym artykule dowiemy się jak wyregulować światła mijania w Twoim Citroen Cactus? W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w Twoim Citroen Cactus.

Po co regulować światła mijania w Twoim Citroen Cactus?

Zacznijmy więc nasz artykuł od regulacji świateł mijania w Twoim Citroen Cactus. Dla wielu osób te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Citroen Cactus nie świecą się dobrze lub masz wrażenie, że są za słabe lub za mocne to dobry plan .

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Citroen Cactus?

Dobrym planem jest ustawienie świateł mijania w Twoim Citroen Cactus dla bezpieczeństwa.

Na początek regulacja świateł mijania w Citroen Cactus należy to zrobić ze zwykłej przyczyny bezpieczeństwa. Nieważne, czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, których spotykasz podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz niezauważenie przeszkody na trasie lub złe przewidzenie zakrętu. Wręcz przeciwnie, jeśli twoje światła są zbyt silne, ryzykujesz oślepienie ludzi przed tobą, a tym samym narażenie się na ryzyko. Niezbędne jest następnie dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Citroen Cactus z motywów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które zapalają się na minimum 30 metrów. Ich użycie reguluje inne prawo, europejska (dyrektywa 76/756/EWG), która stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Citroen Cactus?

W tym artykule przejdziemy teraz do części, która Cię bardziej interesuje, jak wyregulować światła mijania w jego Citroen Cactus? To ustawienie może wydawać się nieco trudne, ale jeśli zastosujesz się do zaleceń, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania w Citroen Cactus

Na początek będziesz musiał przygotować swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zastosowania:

 • Ustaw samochód na podłodze, na przykład przed białą ścianą, około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.
Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Citroen Cactus?

Ustawienie świateł mijania w jego Citroen Cactus

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Poniżej przedstawiamy proste kroki do dalszej części procesu:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Citroen Cactus (są one powszechnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz korekty.
 • Używając śrub do korekty poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim Citroen Cactus jest zgodne na drodze, nie wahaj się sprawdzać, czy jest obsługiwany, ponieważ czasami może się poruszyć.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Citroen Cactus, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Citroen Cactus, przejdź do naszej kategorii Citroen Cactus.

Weiterlesen:
Lampka silnika pozostaje na Citroen Cactus
Ссылка на основную публикацию