Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Citroen Xsara ?

Nie ma znaczenia, czy czujesz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, niezależnie od tego, czy jedziesz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jeden element samochodu – światła mijania . Chociaż ta korekta może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na pulpicie, pełna korekta jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta powszechna manipulacja, a w tym artykule zobaczymy jak wyregulować światła mijania w Twoim Citroen Xsara? W tym celu najpierw zobaczymy, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w swoim Citroen Xsara.

Po co regulować światła mijania w Twoim Citroen Xsara?

Zacznijmy więc nasz artykuł od zalet regulacji świateł mijania w Twoim Citroenie Xsara. Dla większości z nas te światła są wystarczająco wyregulowane i wygląda na to, że wystarczająco świecą w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i patrząc na to ustawienie, również dlatego, że światła mijania Twojego Citroena Xsara nie świecą się dobrze, albo dlatego, że masz wrażenie, że są za niskie lub za mocne to dobry plan .

Weiterlesen:
Jak zamontować zaczep w Citroen Xsara ?

Dobrym planem jest regulacja świateł mijania w Twoim Citroenie Xsara pod kątem bezpieczeństwa.

Na początek regulacja świateł mijania w Citroen Xsara należy to zrobić dla podstawowego celu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. Rzeczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko pominięcia przeszkody na trasie lub złego przewidzenia zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie właścicieli samochodów przed tobą, a tym samym narażenie się na ryzyko. W związku z tym konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Citroen Xsara ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które zapalają się na minimum 30 metrów. Inne przepisy regulujące ich użycie, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które określają, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Citroen Xsara?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię dotyczy w tym artykule, jak wyregulować światła mijania w jego Citroen Xsara? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie ze wskazówkami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Weiterlesen:
Jak otworzyć Citroen Xsara z rozładowaną baterią ?

Przygotowania do ustawienia świateł mijania w Citroen Xsara

Na początek będziesz musiał przygotować swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zrobienia:

 • Ustaw samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Ustawienie świateł mijania w jego Citroen Xsara

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. W pozostałej części procedury należy wykonać następujące czynności:

 • Otwórz maskę, ustaw śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Citroena Xsara (są one prawie zawsze oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o manipulacje w pionie, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim Citroenie Xsara jest zgodne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy samochód jechał, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Citroen Xsara ?

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Citroen Xsara, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Jeśli chcesz więcej samouczków o Citroen Xsara, przejdź do naszej kategorii Citroen Xsara.

Ссылка на основную публикацию