Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Ford Ecosport ?

Nie ma znaczenia, czy czujesz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, czy czujesz, że świecisz za nisko czy za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach można winić tylko jeden element pojazdu – światła mijania . Chociaż ta korekta może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna korekta jest znacznie bardziej złożona niż ta prosta modyfikacja, a w tym artykule odkryjemy jak wyregulować światła mijania Twojego Ford Ecosport? W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w swoim Ford Ecosport.

Po co regulować światła mijania Twojego Ford Ecosport?

Zacznijmy więc nasz artykuł od korzyści z regulacji świateł mijania Twojego Ford Ecosport. Dla wielu z nas te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydaje się, że świecą wystarczająco w nocy. Niestety nie dzieje się tak automatycznie i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Ford Ecosport nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za słabe lub za mocne to dobry pomysł .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Ford Ecosport ?

Dobrym pomysłem jest ustawienie świateł mijania Twojego Ford Ecosport w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Na początek regulacja świateł mijania Ford Ecosport należy to zrobić z prostej przyczyny bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych podróży. Rzeczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko, że nie zauważysz przeszkody na trasie lub źle przewidzisz zakręt. Wręcz przeciwnie, jeśli twoje światła są zbyt silne, ryzykujesz oślepieniem ludzi przed tobą, a tym samym narażeniem się na niebezpieczeństwo. Niezbędne jest następnie dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania Ford Ecosport w celu uzasadnienia prawa

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które zapalają się na minimum 30 metrów. Ich stosowanie reguluje inny przepis, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania Ford Ecosport?

Przejdziemy teraz do sekcji, która Cię bardziej dotyczy w tym artykule, jak wyregulować światła mijania jego Ford Ecosport? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli zastosujesz się do zaleceń, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Ford Ecosport od środka?

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Ford Ecosport

Na początek musisz ustawić swój pojazd, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Umieść swój pojazd na podłodze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Ustawienie świateł mijania jego Ford Ecosport

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Poniżej przedstawiamy podstawowe kroki do dalszej części procedury:

 • Otwórz maskę, umieść śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Ford Ecosport (są one powszechnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te na bocznych uchwytach poziomą regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienia świateł mijania Twojego Ford Ecosport są spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy jechał, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Ford Ecosport, który umiera podczas jazdy

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford Ecosport, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Ford Ecosport, zajrzyj do kategorii Ford Ecosport.

Ссылка на основную публикацию