Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Ford F 350 ?

Nie ma znaczenia, czy czujesz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, niezależnie od tego, czy wydaje Ci się, że świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jedną część pojazdu – słabą belki. Pomimo tego, że ta korekta może wydawać się prosta dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna korekta jest znacznie bardziej złożona niż ta podstawowa modyfikacja, a w tym artykule zobaczymy jak wyregulować światła mijania Twojego Ford F 350 ? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy wyregulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w swoim Ford F 350 .

Po co ustawiać światła mijania w swoim Ford F 350?

Zacznijmy więc nasz artykuł od korzyści z regulacji świateł mijania Twojego Ford F 350 . Dla wielu osób te światła są wystarczająco wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i patrząc na to ustawienie, ponieważ światła mijania Twojego Ford F 350 nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za niskie lub za mocne to dobry pomysł .

Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Ford F 350 ?

Dobrym pomysłem jest regulacja świateł mijania Twojego Ford F 350 pod kątem bezpieczeństwa.

Na początek regulacja świateł mijania Ford F 350  należy to zrobić z podstawowych względów bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, których spotykasz podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest ominięcie przeszkody na trasie lub złe przewidzenie zakrętu. W przeciwieństwie do tego, jeśli twoje światła są zbyt silne, ryzykujesz oślepieniem ludzi przed tobą, a tym samym narażeniem się na niebezpieczeństwo. Następnie konieczne jest dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania Ford F 350 z powodów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na minimum 30 metrów. Ich stosowanie nadzoruje inne prawo, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowi, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania Ford F 350 ?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w tym artykule, jak wyregulować światła mijania jego Ford F 350 ? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz trzymać się wytycznych, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Ford F 350 

Na początek musisz przygotować swój pojazd do dostosowania świateł mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zastosowania:

 • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.
Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Ford F 350 ?

Ustawienie świateł mijania jego Ford F 350 

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Przez resztę procesu oto proste kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Ford F 350 (są one powszechnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te na bocznych uchwytach poziomą regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o manipulacje w pionie, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienia świateł mijania Twojego Ford F 350 są spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był obsługiwany, ponieważ czasami może się poruszyć.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford F 350, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford F 350, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Ford F 350.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Ford F 350 ?
Ссылка на основную публикацию