Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Ford Tourneo?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że w nocy nie widzisz wystarczająco dobrze, niezależnie od tego, czy świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jedną część samochodu – światła mijania. Chociaż ta korekta może wyglądać na łatwą dzięki pokrętłem na pulpicie, pełna korekta jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta prosta modyfikacja, a na tej stronie treści dowiemy się jak wyregulować światła mijania Twojego Ford Tourneo? W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania Twojego Ford Tourneo.

Po co regulować światła mijania w swoim Ford Tourneo?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od punktu regulacji świateł mijania Twojego Ford Tourneo. Dla większości z nas te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydaje się, że świecą wystarczająco w nocy. Jednak nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Ford Tourneo nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są zbyt niskie lub zbyt mocne, to dobry plan .

Weiterlesen:
Silnik Ford Tourneo grzechocze, gdy jest zimny

Dobrym planem jest dostosowanie świateł mijania Twojego Ford Tourneo pod kątem bezpieczeństwa.

Po pierwsze, regulacja świateł mijania Ford Tourneo należy to zrobić dla prostego celu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy chodzi o Ciebie, czy o innych użytkowników, których spotykasz podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest niezauważenie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt silne, ryzykujesz oślepienie ludzi przed tobą, a tym samym narażenie się na niebezpieczeństwo. W konsekwencji ważne jest dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania Ford Tourneo z powodów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które zapalają się na minimum 30 metrów. Ich stosowanie nadzoruje inny akt prawny, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania Ford Tourneo?

Przejdziemy teraz do sekcji, która Cię bardziej interesuje na tej stronie treści, jak wyregulować światła mijania jego Ford Tourneo? To ustawienie może wydawać się nieco trudne, ale jeśli zastosujesz się do zaleceń, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Ford Tourneo ?

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Ford Tourneo

Na początek będziesz musiał przygotować swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zastosowania:

 • Umieść samochód na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.

Ustawienie świateł mijania jego Ford Tourneo

Gdy samochód znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie wycofaj samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca operacji oto wytyczne, których należy przestrzegać:

 • Otwórz maskę, ustaw śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Ford Tourneo (są one ogólnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o manipulacje w pionie, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienia świateł mijania Twojego Ford Tourneo są spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzać, czy pojazd był prowadzony, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w Ford Tourneo?

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Ford Tourneo, przeczytaj naszą stronę z treścią na ten temat.

W przypadku dalszych pytań dotyczących Ford Tourneo zachęcamy do zapoznania się z naszą kategorią Ford Tourneo.

Ссылка на основную публикацию