Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Hyundai Bayon?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz tak dobrze po zmroku, czy czujesz, że skręcasz za nisko, czy za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach można winić tylko jedną część Twojego samochodu – światła mijania. Mimo że ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na pulpicie nawigacyjnym, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta powszechna zmiana wyrównania, a w treści tego artykułu zobaczymy jak wyregulować światła mijania w swoim Hyundai Bayon? W tym celu po pierwsze zobaczymy, dlaczego należy dostosować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w swoim Hyundai Bayon.

Po co regulować światła mijania w swoim Hyundai Bayon?

Zacznijmy więc od treści naszego artykułu, aby dostosować światła mijania Twojego Hyundai Bayon. Dla większości z nas te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco dobrze w nocy. Niestety nie dzieje się tak automatycznie i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Hyundai Bayon nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są zbyt niskie lub zbyt mocne, to dobry plan .

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Hyundai Bayon?

Dobrym planem jest regulacja świateł mijania w Twoim Hyundai Bayon dla bezpieczeństwa.

Na początek regulacja świateł mijania w Hyundai Bayon należy to zrobić z prostego powodu bezpieczeństwa. Czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, których spotykasz podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, istnieje ryzyko pominięcia przeszkody na trasie lub złego przewidzenia zakrętu. Jeśli jednak twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepieniem ludzi przed tobą, a tym samym narażeniem się na niebezpieczeństwo. W konsekwencji bardzo ważne jest dla innych, a także dla Ciebie optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Hyundaiu Bayon z motywów prawniczych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które zapalają się na minimum 30 metrów. Ich użycie reguluje inne prawo, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Hyundai Bayon?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię niepokoi w treści tego artykułu, jak wyregulować światła mijania jego Hyundai Bayon? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Hyundai Bayon

Po pierwsze, będziesz musiał przygotować swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Umieść samochód na obszarze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.
Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Hyundai Bayon ?

Ustawienie świateł mijania jego Hyundaia Bayona

Gdy samochód znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca operacji oto wytyczne, których należy przestrzegać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Hyundai Bayon (są one ogólnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te na bocznych uchwytach poziomo regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz manipulacji.
 • Używając śrub do wykonania manipulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po wykonaniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim Hyundai Bayon jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był obsługiwany, w niektórych przypadkach może się poruszać.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Hyundai Bayon, przeczytaj treść naszego artykułu na ten temat.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Hyundai Bayon, spójrz na kategorię Hyundai Bayon.

Weiterlesen:
Hyundai Bayon, który przyspiesza sam
Ссылка на основную публикацию