Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w hyundai i40?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz w nocy zbyt dobrze, niezależnie od tego, czy świecisz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach winę za to tylko jeden element pojazdu – światła mijania. Pomimo tego, że ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta prosta modyfikacja, a na tej stronie zawartości dowiemy się jak wyregulować światła mijania swojego hyundai i40?

W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak regulować światła mijania w swoim hyundai i40.

Po co ustawiać światła mijania w swoim hyundai i40?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od korzyści płynących z dostosowania świateł mijania Twojego hyundai i40. Dla większości z nas te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco dobrze w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i patrząc na to ustawienie, albo dlatego, że światła mijania Twojego hyundai i40 nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za słabe lub za mocne, to mądra decyzja .

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik hyundai i40 od wewnątrz?

Regulacja świateł mijania Twojego hyundai i40 dla bezpieczeństwa to mądra decyzja.

Po pierwsze, regulacja świateł mijania hyundai i40 należy to zrobić dla zwykłego celu bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest niezauważenie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie ludzi przed tobą, a tym samym narażenie się na niebezpieczeństwo. W konsekwencji ważne jest dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania hyundai i40 z motywów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów oświetlających co najmniej 30 metrów. Ich stosowanie reguluje inny przepis, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania hyundai i40?

Przejdziemy teraz do sekcji, która bardziej Cię dotyczy na tej stronie treści, jak wyregulować światła mijania jego hyundai i40? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli zastosujesz się do zaleceń, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów hyundai i40 ?

Przygotowania do ustawienia mijania hyundai i40

Przede wszystkim będziesz musiał przygotować swój pojazd do dostosowania świateł mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

  • Umieść swój pojazd na powierzchni przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
  • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
  • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0
  • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
  • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Ustawienie świateł mijania jego hyundai i40

Po skonfigurowaniu pojazdu włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. Poniżej przedstawiamy proste kroki do dalszej części procesu:

  • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego hyundai i40 (są one ogólnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku kontrolują poziomość regulacji).
  • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz manipulacji.
  • Używając śrub do wykonania manipulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie
  • Jeśli chodzi o manipulacje w pionie, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
  • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania Twojego hyundai i40 jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był obsługiwany, czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło hyundai i40, które pozostaje włączone

Obejrzyj wideo instruktażowe

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim hyundai i40, zapoznaj się z naszą stroną treści na ten temat.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat hyundai i40, przejdź do naszej kategorii hyundai i40.

Ссылка на основную публикацию