Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Kia Sedona?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz dobrze w nocy, niezależnie od tego, czy jedziesz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach winę za to tylko jeden element samochodu – światła mijania. Chociaż ta regulacja może wydawać się łatwa do wykonania dzięki pokrętłu na pulpicie, cała regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta powszechna manipulacja, a w treści tego artykułu dowiemy się jak wyregulować światła mijania w Twojej Kia Sedona? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w Twojej Kia Sedona.

Po co ustawiać światła mijania w swojej Kia Sedona?

Zacznijmy więc treść naszego artykułu od regulacji świateł mijania w Twojej Kia Sedona. Dla wielu z nas te światła są wystarczająco wyregulowane i wydaje się, że świecą wystarczająco w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojej Kia Sedona nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za słabe lub za mocne to dobry pomysł .

Weiterlesen:
How to lock an Kia Sedona with a dead battery ?

Dobrym pomysłem jest ustawienie świateł mijania w Twojej Kia Sedona w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Po pierwsze, regulacja świateł mijania Kia Sedona należy to zrobić z podstawowego powodu bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, których spotkasz podczas nocnych podróży. Rzeczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest niezauważenie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie kierowców przed tobą, a tym samym narażenie się na niebezpieczeństwo. Dlatego tak ważne dla innych, jak i dla Ciebie jest idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Kia Sedona w celu uzasadnienia prawa

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które świecą na minimum 30 metrów. Ich stosowanie nadzoruje inny akt prawny, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Kia Sedona?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię interesuje w treści tego artykułu, jak wyregulować światła mijania w jego Kia Sedona? To ustawienie może wydawać się nieco trudne, ale jeśli będziesz trzymać się instrukcji, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Weiterlesen:
How to turn off engine light Kia Sedona ?

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Kia Sedona

Na początek będziesz musiał przygotować swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zastosowania:

 • Umieść samochód na obszarze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Ustawienie świateł mijania w jego Kia Sedona

Po skonfigurowaniu samochodu włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. W pozostałej części zadania oto proste kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, ustaw śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojej Kia Sedona (są one ogólnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz korekty.
 • Używając śrub do wykonania korekty poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o korekcję pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twojej Kia Sedona jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy była prowadzona, ponieważ czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Kia Sedona ?

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swojej Kia Sedona, przejrzyj zawartość naszego artykułu na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Kia Sedona, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Kia Sedona.

Ссылка на основную публикацию