Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Peugeot Rcz ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że po zmroku nie widzisz wystarczająco dobrze, niezależnie od tego, czy wydaje Ci się, że świecisz zbyt nisko, czy zbyt wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jeden element pojazdu – światła mijania. Mimo że ta regulacja może wydawać się prosta dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż ta powszechna manipulacja, a w tym dokumencie dowiemy się jak wyregulować światła mijania w Twoim Peugeot Rcz? W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w Twoim Peugeot Rcz.

Po co ustawiać światła mijania w Twoim Peugeot Rcz?

Zacznijmy więc nasz dokument od korzyści z regulacji świateł mijania Twojego Peugeota Rcz. Dla większości z nas te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco dobrze w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Peugeota Rcz nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za niskie lub za mocne to dobra opcja .

Dobrą opcją jest ustawienie świateł mijania Twojego Peugeota Rcz dla bezpieczeństwa.

Przede wszystkim regulacja świateł mijania Peugeota Rcz należy to zrobić z prostego powodu bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, z którymi spotykasz się podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest niezauważenie przeszkody na trasie lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie ludzi przed tobą, a tym samym narażenie się na niebezpieczeństwo. W związku z tym kluczowe znaczenie dla innych, a także dla Ciebie, ma optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Peugeot Rcz ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które nadzoruje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 30 metrów. Ich stosowanie nadzoruje inny przepis, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belek musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłogi, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Peugeota Riftera

Jak wyregulować światła mijania w Peugeot Rcz?

Przejdziemy teraz do części, która Cię bardziej interesuje w tym dokumencie, jak wyregulować światła mijania jego Peugeota Rcz? To ustawienie może wydawać się nieco trudne, ale jeśli będziesz trzymać się instrukcji, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych trudności.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Peugeota Rcz

Aby rozpocząć, musisz ustawić swój pojazd, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zrobienia:

 • Umieść swój pojazd na obszarze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z pojazdu, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Ustawienie świateł mijania jego Peugeota Rcz

Po skonfigurowaniu pojazdu włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. W pozostałej części zadania oto proste kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, zlokalizuj śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Peugeota Rcz (są one ogólnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pion, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz manipulacji.
 • Używając śrub do wykonania manipulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o manipulacje w pionie, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim Peugeot Rcz jest zgodne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był prowadzony, ponieważ czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Dlaczego mój Peugeot Rcz pachnie spalonym plastikiem?

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Peugeot Rcz, zapoznaj się z naszym dokumentem na ten temat.

Aby dowiedzieć się więcej o Peugeot Rcz, zajrzyj do kategorii Peugeot Rcz.

Ссылка на основную публикацию