Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Renault Megane 3 ?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz wystarczająco dobrze w nocy, niezależnie od tego, czy jedziesz za nisko, czy za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach można winić tylko jeden element samochodu – światła mijania. Pomimo tego, że ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej złożona niż to powszechne przestawianie, a w tym materiale dowiemy się jak wyregulować światła mijania w Twoim Renault Megane 3? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w Twoim Renault Megane 3.

Po co ustawiać światła mijania w swoim Renault Megane 3?

Zacznijmy więc naszą treść od regulacji świateł mijania w Twoim Renault Megane 3. Dla większości z nas te światła są wystarczająco wyregulowane i wydaje się, że świecą wystarczająco w nocy. Jednak nie dzieje się tak automatycznie i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Renault Megane 3 nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za słabe lub za mocne to dobra opcja .

Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Renault Megane 4?

Dostosowanie świateł mijania w Twoim Renault Megane 3 pod kątem bezpieczeństwa to dobra opcja.

Na początek regulacja świateł mijania Renault Megane 3 należy to zrobić w zwykłym celu bezpieczeństwa. Nieważne, czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, których spotkasz podczas nocnych podróży. Rzeczywiście, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, ryzykujesz niezauważenie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. W przeciwieństwie do tego, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie kierowców przed tobą, a tym samym narażenie się na ryzyko. W konsekwencji bardzo ważne jest dla innych, a także dla Ciebie optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Renault Megane 3 ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które reguluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 30 metrów. Ich stosowanie reguluje inny przepis, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w Renault Megane 3?

Przejdziemy teraz do części, która Cię bardziej dotyczy w tej treści, jak wyregulować światła mijania w jego Renault Megane 3? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz trzymać się zaleceń, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania w Renault Megane 3

Przede wszystkim będziesz musiał przygotować swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do wprowadzenia:

 • Ustaw samochód na podłodze, na przykład przed białą ścianą, około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, tylko jedna osoba powinna siedzieć na siedzeniu kierowcy.
Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Renault Megane 4 pozostaje włączona

Ustawienie świateł mijania w jego Renault Megane 3

Gdy samochód znajdzie się na miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie wycofaj samochód na odległość od 7 do 10 metrów. W pozostałej części zadania oto kroki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Renault Megane 3 (są one ogólnie oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku kontrolują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz modyfikacji.
 • Używając śrub do wykonania poziomej modyfikacji, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o modyfikację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim Renault Megane 3 jest zgodne na drodze, nie wahaj się sprawdzać, czy jechał, w niektórych przypadkach może się poruszać.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Renault Megane 3, przeczytaj naszą treść na ten temat.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Megane 3, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Renault Megane 3.

Weiterlesen:
Jak wyregulować światła przeciwmgielne w Renault Megane 4 ?
Ссылка на основную публикацию