Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Renault Megane?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz dobrze w nocy, niezależnie od tego, czy jedziesz za nisko lub za wysoko, we wszystkich tych przypadkach można winić tylko jedną część samochodu – światła mijania. Chociaż ta korekta może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na pulpicie, pełna korekta jest znacznie bardziej skomplikowana niż ta prosta zmiana wyrównania, a na tej stronie zawartości odkryjemy jak wyregulować światła mijania w Twoim Renault Megane? W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w Twoim Renault Megane.

Po co ustawiać światła mijania w swoim Renault Megane?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od korzyści płynących z regulacji świateł mijania w Twoim Renault Megane. Dla wielu osób te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydaje się, że świecą wystarczająco dobrze w nocy. Jednak nie dzieje się tak automatycznie i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Renault Megane nie świecą się dobrze lub masz wrażenie, że są za słabe lub za mocne to dobry pomysł .

Dobrym pomysłem jest regulacja świateł mijania w Twoim Renault Megane pod kątem bezpieczeństwa.

Przede wszystkim regulacja świateł mijania w Renault Megane należy to zrobić ze zwykłej przyczyny bezpieczeństwa. Nieważne, czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, których spotykasz podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest ominięcie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Wręcz przeciwnie, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie kierowców przed tobą, a tym samym narażenie się na ryzyko. Dlatego tak ważne dla innych, jak i dla Ciebie jest optymalne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania w Renault Megane z powodów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które oświetlają co najmniej 30 metrów. Ich stosowanie reguluje inny przepis, europejski (dyrektywa 76/756/EWG), który stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża i muszą być oddalone od siebie o co najmniej 600 mm.

Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji w Renault Megane, co robić ?

Jak wyregulować światła mijania w Renault Megane?

Przejdziemy teraz do części, która Cię bardziej interesuje na tej stronie treści, jak wyregulować światła mijania jego Renault Megane? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania w Renault Megane

Przede wszystkim będziesz musiał przygotować swój samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zrobienia:

 • Umieść samochód na obszarze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Rygorystycznie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Ustawienie świateł mijania w jego Renault Megane

Po skonfigurowaniu samochodu włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Do końca operacji oto wytyczne, których należy przestrzegać:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Renault Megane (są one prawie zawsze oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegokolwiek innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz regulacji.
 • Używając śrub do regulacji poziomej, powinieneś mieć najbardziej intensywną część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o manipulacje w pionie, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po zakończeniu sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim Renault Megane jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy jechało, w niektórych przypadkach może się poruszać.
Weiterlesen:
Drgania pedału hamulca w Renault Megane 2 ?

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Renault Megane, przeczytaj naszą stronę treści na ten temat.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Megane, spójrz na kategorię Renault Megane.

Ссылка на основную публикацию