Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w seat altea?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz dobrze w nocy, czy czujesz, że skręcasz za nisko czy za wysoko, we wszystkich tych sytuacjach można winić tylko jedną część samochodu – światła mijania. Chociaż ta regulacja może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, pełna regulacja jest znacznie bardziej techniczna niż ta prosta modyfikacja, a w tym artykule dowiemy się jak wyregulować światła mijania w fotelu altea? W tym celu najpierw dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w fotelu altea.

Po co regulować światła mijania w fotelu Altea?

Zacznijmy więc nasz artykuł od kwestii regulacji świateł mijania w Twoim fotelu altea. Dla większości z nas te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wydaje się, że świecą wystarczająco dobrze w nocy. Niestety nie zawsze tak jest i sprawdź to ustawienie, ponieważ światła mijania w Twoim fotelu altea nie świecą się dobrze lub masz wrażenie, że są zbyt niskie lub zbyt mocne, to dobra opcja .

Weiterlesen:
Drgania zmiany biegów na siedzeniu Altea ?

Dobrą opcją jest regulacja świateł mijania w fotelu Altea dla bezpieczeństwa.

Przede wszystkim regulacja świateł mijania fotela altea należy to zrobić z podstawowych względów bezpieczeństwa. Nie ma znaczenia, czy to dla Ciebie, czy dla innych użytkowników, których spotykasz podczas nocnych wycieczek. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest niezauważenie przeszkody na trasie lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie ludzi przed tobą, a tym samym narażenie się na ryzyko. Dlatego konieczne jest, aby inni, a także Ty, mieli idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawienie świateł mijania w siedzeniu altea ze względów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które zapalają się na minimum 30 metrów. Ich użycie reguluje inne prawo, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Jak wyregulować światła mijania w fotelu altea?

Przejdziemy teraz do sekcji, która najbardziej Cię dotyczy w tym artykule, jak wyregulować światła mijania jego siedzenia altea? To ustawienie może wydawać się nieco skomplikowane, ale jeśli będziesz trzymać się wytycznych, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Przygotowania do ustawienia mijania siedzenia altea

Aby rozpocząć, musisz ustawić samochód, aby dostosować światła mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zrobienia:

 • Ustaw samochód na podłodze, na przykład przed białą ścianą, około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Sprawdź dokładnie ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń cały niepotrzebny ciężar z samochodu, na miejscu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.
Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Seat Altea od wewnątrz ?

Ustawienie świateł mijania jego siedzenia altea

Po skonfigurowaniu samochodu włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij samochód na odległość od 7 do 10 metrów. Przez resztę operacji oto wskazówki, których należy się trzymać:

 • Otwórz maskę, zlokalizuj śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł siedzenia altea (są one w większości przypadków oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz manipulacji.
 • Używając śrub do wykonania manipulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o regulację pionową, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Gdy to zrobisz, sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w fotelu altea jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzić, czy był prowadzony, w niektórych przypadkach może się poruszać.

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w fotelu Altea, zapoznaj się z naszym artykułem na ten temat.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Seat Altea, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Seat Altea.

Ссылка на основную публикацию