Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak ustawić światła mijania w Volvo XC90?

Niezależnie od tego, czy czujesz, że nie widzisz tak dobrze w nocy, czy czujesz, że świecisz za nisko czy za wysoko, we wszystkich tych okolicznościach można winić tylko jedną część pojazdu – światła mijania. Chociaż ta korekta może wydawać się łatwa dzięki pokrętłu na desce rozdzielczej, cała korekta jest znacznie bardziej złożona niż ta zwykła modyfikacja, a w tej treści odkryjemy jak wyregulować światła mijania Twojego Volvo XC90? W tym celu po pierwsze dowiemy się, dlaczego należy regulować światła, a po drugie, jak wyregulować światła mijania w Twoim Volvo XC90.

Po co ustawiać światła mijania w swoim Volvo XC90?

Zacznijmy więc naszą treść od regulacji świateł mijania Twojego Volvo XC90. Dla wielu osób te światła są wystarczająco dobrze wyregulowane i wygląda na to, że świecą wystarczająco w nocy. Niestety niekoniecznie tak jest i sprawdzanie tego ustawienia, ponieważ światła mijania Twojego Volvo XC90 nie świecą dobrze lub masz wrażenie, że są za słabe lub za mocne, to dobry plan .

Dobrym planem jest dostosowanie świateł mijania Twojego Volvo XC90 pod kątem bezpieczeństwa.

Na początek regulacja świateł mijania Volvo XC90 należy to zrobić ze względów bezpieczeństwa. Nieważne, czy to dla Ciebie, czy dla innych kierowców, których spotykasz podczas nocnych podróży. W rzeczywistości, jeśli nie widzisz wystarczająco dużo, prawdziwym niebezpieczeństwem jest ominięcie przeszkody na drodze lub złe przewidzenie zakrętu. Z drugiej strony, jeśli twoje światła są zbyt mocne, ryzykujesz oślepienie kierowców przed tobą, a tym samym narażenie się na niebezpieczeństwo. W konsekwencji ważne jest dla innych, a także dla Ciebie, aby mieć idealne ustawienie świateł postojowych.

Ustawianie świateł mijania Volvo XC90 z powodów prawnych

Oprócz bezpieczeństwa istnieje prawo, które kontroluje moc, regulację świateł mijania samochodów, oto co określa: mieć od 2 do 4 reflektorów, które zapalają się na co najmniej 30 metrów. Ich użycie reguluje inne prawo, europejskie (dyrektywa 76/756/EWG), które stanowi, że wysokość belki musi wynosić od 500 mm do 1200 mm od podłoża, a odległość między nimi musi wynosić co najmniej 600 mm.

Weiterlesen:
Jak aktywować Bluetooth w Volvo XC90?

Jak wyregulować światła mijania w Volvo XC90?

Przejdziemy teraz do części, która najbardziej Cię dotyczy w tej treści, jak wyregulować światła mijania jego Volvo XC90? To ustawienie może wydawać się nieco trudne, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, powinieneś być w stanie to zrobić bez większych problemów.

Przygotowania do ustawienia świateł mijania Volvo XC90

Po pierwsze, musisz przygotować swój pojazd do regulacji świateł mijania w dobrych warunkach, oto przygotowania do zastosowania:

 • Umieść swój pojazd na podłodze przed białą ścianą, na przykład około 4 lub 5 metrów od ściany.
 • Ostrożnie sprawdzaj ciśnienie w oponach.
 • Sprawdź, czy pokrętło regulacji wysokości świateł jest ustawione na 0

  .

 • Spróbuj zrobić to z połową pełnego zbiornika.
 • Usuń niepotrzebny ciężar z pojazdu, na siedzeniu kierowcy powinna znajdować się tylko jedna osoba.

Ustawienie świateł mijania w jego Volvo XC90

Gdy pojazd znajdzie się na swoim miejscu, włączysz swój światło mijania i zrób znak w kształcie krzyża (jeden przekrój poziomy i jeden pionowy) na środku belki, która będzie rzutowana na ścianę. Upewnij się, że poziomica obie części krzyża są proste. Następnie cofnij pojazd na odległość od 7 do 10 metrów. W pozostałej części procedury należy wykonać następujące czynności:

 • Otwórz maskę, znajdź śruby do regulacji poziomej i pionowej świateł Twojego Volvo XC90 (zazwyczaj są one oznaczone, a te powyżej muszą regulować pionowość, a te z boku regulują poziomość regulacji).
 • Użyj szmatki lub czegoś innego, aby ukryć światło, na którym nie dokonujesz manipulacji.
 • Używając śrub do wykonania manipulacji poziomej, powinieneś mieć najmocniejszą część belki, która powinna znajdować się nieco na prawo od pionowej linii zaznaczonej na ścianie

  .

 • Jeśli chodzi o manipulacje w pionie, będziesz musiał użyć śruby, aby spróbować ustawić górny koniec belki na poziomie poziomego oznaczenia na ścianie lub nieco poniżej.
 • Po wykonaniu tych czynności sprawdź, czy ustawienie świateł mijania w Twoim Volvo XC90 jest spójne na drodze, nie wahaj się sprawdzać, czy jechało, ponieważ czasami może się poruszać.
Weiterlesen:
Jak zdjąć zderzak z Volvo XC90 ?

Jeśli chcesz wyregulować światła przeciwmgielne w swoim Volvo XC90, zapoznaj się z naszą treścią na ten temat.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Volvo XC90, zapoznaj się z kategorią Volvo XC90.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector