Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak usunąć tylne siedzenie Chevrolet Cobalt ?

Chęć naprawienia drobnych prac konserwacyjnych w samochodzie staje się coraz bardziej powszechna. W rzeczywistości roczny budżet zainwestowany w samochód jest znaczny, więc chęć samodzielnego serwisowania samochodu wydaje się być sprytnym rozwiązaniem. Nieważne, czy chodzi o dostęp do pompy paliwa, zmianę siedzenia, pranie plam, czy wyjątkowo transport ciężkich rzeczy, niektórzy z Was się zastanawiają jak zdjąć tylne siedzenie w Chevrolecie Cobalt. W tym poście postaramy się przedstawić różne opcje w zależności od roku i serii Twojego Chevroleta Cobalt.

Jak zdjąć tylne siedzenie w Chevrolecie Cobalt z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli próbujesz znaleźć sposób na zdjęcie tylnego siedzenia Twojego Chevroleta Cobalt, które jest mocowane tylko 4 śrubami, procedura jest prawdopodobnie najprostsza. W rzeczywistości, aby to osiągnąć, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Pozwoli to całkowicie uwolnić go z zapięć i zdjąć.

Jak zdjąć tylne siedzenie Chevrolet Cobalt z systemem klipsów?

Procedura jest teraz nieco dłuższa do osiągnięcia, ponieważ jesteśmy ostrożni wobec więzów, które są ustalone w mocy, generalnie boimy się pociągnąć zbyt mocno i zerwać jeden. Jak zdjąć tylne siedzenie mojego Chevroleta Cobalt wyposażonego w system zacisków? Zwykle te klipsy będą znajdować się pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nich zaciska, aby je zwolnić, musisz nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli to rozwiązanie nie działa, generalnie wystarczy je pociągnąć, aby je zwolnić.

Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Chevrolecie Cobalt?

Jak wymontować tylną kanapę Chevrolet Cobalt z systemem składania za pomocą śrub tylko z przodu

Wreszcie ostatnie podejście do demontażu tylnego siedzenia w Twoim Chevrolet Cobalt, od kilku lat składane siedzenie, które nie jest mocowane do tylnej części, w takim przypadku jest to najszybsze rozwiązanie, jakie możesz mieć do zrealizowania. Musisz tylko przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinieneś być w stanie zdjąć tylne siedzenie swojego Chevroleta Cobalt.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie szczegóły, których potrzebujesz, aby spokojnie zdjąć tylne siedzenie samochodu. Jeśli chcesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Chevroleta Cobalt, napisaliśmy również kilka samouczków, które pomogą Ci w tych zadaniach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Chevroleta Cobalt, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Chevrolet Cobalt.

Ссылка на основную публикацию