Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak włączyć klimatyzację w Mercedesie Benz CLS Class ?

Prawdopodobnie jest gorąco, właśnie kupiłeś nowy samochód i chcesz skorzystać z jednej z najprzydatniejszych opcji Twojego Mercedesa CLS Class, czyli klimatyzacji!

W większości pojazdów włączanie klimatyzacji nie jest skomplikowane, ale dzisiaj przyjrzymy się tej manipulacji, która, choć podstawowa, może być nieco skomplikowana dla początkujących. Więc odkryjemy jak włączyć klimatyzację w Mercedesie Benz CLS Class? Najpierw dowiemy się, jak to działa, potem jak włączyć klimatyzację w Twoim Mercedes Benz CLS Class, a na końcu podpowiemy Ci, jak z niej korzystać.

Jak działa klimatyzacja w Mercedesie CLS Class?

Klimatyzacja Twojego Mercedes Benz CLS Class działa w bardzo podobny sposób do Twojej lodówki, w rzeczywistości działa z sprężarka i układ gazowy czynnika chłodniczego który w zależności od swojego stanu (ciecz lub gaz) będzie uwalniał chłód. Ten system działa w obiegu zamkniętym. Oto główne części, które upewnią Cię, że klimatyzacja Twojego Mercedes Benz CLS Class działa skutecznie:

 • Sprężarka: Jest to główna część twojego klimatyzatora, zarządza ciśnieniem w twoim obwodzie i zarządza cyrkulacją płynów w obwodzie.
 • Skraplacz: ta mała cewka ma na celu, podobnie jak grzejnik, umożliwić obniżenie temperatury gazu i powrót do stanu ciekłego (55 stopni).
 • Dmuchawa powietrza i parownik: Dmuchawa grzewcza podda płyn pod ciśnieniem działaniu wysokiej temperatury, która spowoduje jego przekształcenie w gaz, a podczas tego przełączenia wytworzy chłód, który będzie dostarczany do przedziału pasażerskiego przez parownik.
Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Mercedesie Classe Cls, co robić ?

W rzeczywistości to urządzenie działa w obiegu zamkniętym, a powodując zmiany temperatury i ciśnienia, gaz chłodniczy będzie mógł zmienić stan, powodując wytwarzanie ciepła lub zimna. Ty teraz dowiedz się, jak działa klimatyzacja w Twoim Mercedesie CLS Class.

Jak włączyć klimatyzację w Mercedesie Benz CLS Class?

Przejdźmy teraz do sekcji, która Cię najbardziej interesuje, jak włączyć klimatyzację w Mercedes Benz CLS Class? Chociaż dla większości z was ten proces jest dość prosty, szkoda byłoby nie wykorzystać go w pełni, ponieważ nie wiesz, jak go włączyć.

Włącz klimatyzację ręcznie w Mercedes Benz CLS Class

Istnieją dwa rodzaje klimatyzacji w Mercedes Benz CLS Class, ręczna klimatyzacja i automatyczna klimatyzacja, zaczniemy od najczęstszego z nich, ręcznej klimatyzacji, ta wersja klimatyzacji w Mercedes Benz CLS Class jest tym, co moglibyśmy nazwać poziomem podstawowym. W rzeczywistości nie da Ci to dostępu do wielu opcji, ale już teraz będziesz mieć możliwość odświeżenia powietrza w samochodzie. Możesz wybrać tylko moc wentylacji i temperaturę powietrza, które nawiewa Twój system. Aby włączyć klimatyzację w swoim Mercedes Benz CLS Class, musisz włączyć przycisk A/C w swoim Mercedes Benz CLS Class, a następnie ustawić wentylację i temperaturę w swoim Mercedes Benz CLS Class.

Włącz automatyczną klimatyzację w Mercedesie Benz CLS Class

Wreszcie dowiemy się jak włączyć automatyczną klimatyzację w Mercedes Benz CLS Class. Chociaż metodyka jest bardzo podobna do klimatyzacji ręcznej, istnieją dodatkowe możliwości, które pozwolą cieszyć się świeżym powietrzem z dodatkowym komfortem. W przeciwieństwie do klimatyzacji manualnej, klimatyzacja automatyczna pozwala wybrać żądaną temperaturę w kabinie, a system sam się do niej wyreguluje. Oprócz automatycznej klimatyzacji w wielu przypadkach masz do wyboru opcję „Bi-Zone”, która daje możliwość wyboru różnych temperatur w zależności od stref Twojej Mercedes Benz CLS Class. Aby włączyć automatyczną klimatyzację w Twoim Mercedes Benz CLS Class, wystarczy włączyć przycisk A/C w urządzeniu wentylacyjnym, a następnie wybrać temperaturę, którą chcesz osiągnąć i pozwolić klimatyzacji w Twoim Mercedes Benz CLS Class .

Weiterlesen:
Jak wyczyścić masowy przepływomierz powietrza w Mercedes Benz CLS Class?

Kilka porad, jak korzystać z klimatyzacji w Twoim Mercedesie Benz CLS Class

Na koniec, ostatnia sekcja naszej strony z treścią, teraz, gdy dowiedziałeś się, jak włączyć klimatyzację w Twoim Mercedes Benz CLS Class, przedstawimy Ci kilka praktycznych zaleceń, jak poprawić użytkowanie Twojej klimatyzacji i ją konserwować:

  • Po przybyciu do Mercedesa Benz CLS Class, który został pozostawiony na słońcu, najpierw otwórz okna, jednocześnie robiąc to, aby klimatyzacja pozbyła się nadmiaru gorącego powietrza, a następnie zamknij je ponownie, aby klimatyzacja mogła działać.
  • Zimą możesz używać klimatyzatora do usuwania mgły z płytek, ponieważ osuszacz powietrza będzie miał większą moc niż system grzewczy.
  • Wyłącz klimatyzację w swoim Mercedes Benz CLS Class na 5 minut przed wyłączeniem silnika, aby utrzymać sprężarkę klimatyzacji i uniknąć zapachu wilgoci w kabinie pasażerskiej. Jeśli zauważyłeś nieprzyjemne zapachy spowodowane przez klimatyzację w Twoim Mercedes Benz CLS Class, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat

.

 • Regularnie włączaj klimatyzację w swoim Mercedesie CLS Class, także zimą, aby działała prawidłowo.
 • Nie ustawiaj klimatyzacji na temperaturę zbyt różną od temperatury na zewnątrz, bo możesz zachorować. Ponadto nie kieruj strumienia powietrza bezpośrednio na twarz, ale raczej na ramiona lub klatkę piersiową.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Mercedes Benz CLS Class, spójrz na kategorię Mercedes Benz CLS Class.

Ссылка на основную публикацию