Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak włączyć klimatyzację w Nissan Terrano?

Z pewnością jest gorąco, właśnie kupiłeś nowy samochód i chcesz wykorzystać jedną z najlepszych możliwości Twojego Nissana Terrano, czyli klimatyzację!

W większości pojazdów włączenie klimatyzacji nie jest skomplikowaną czynnością do wykonania, ale dzisiaj przyjrzymy się tej czynności, która, choć zwyczajna, może być nieco skomplikowana dla nowicjuszy. Więc odkryjemy jak włączyć klimatyzację w Nissan Terrano? Najpierw dowiemy się, jak to działa, następnie jak włączyć klimatyzację w Twoim Nissan Terrano, a na koniec podpowiemy Ci, jak z niej korzystać.

Jak działa klimatyzacja w Nissan Terrano?

Klimatyzacja w Twoim Nissan Terrano działa w bardzo podobny sposób jak w Twojej lodówce, w rzeczywistości działa z sprężarka i układ gazowy czynnika chłodniczego który w zależności od swojego stanu (ciecz lub gaz) będzie wydzielał chłód. Ten system działa w obiegu zamkniętym. Oto główne części, które zapewnią prawidłowe działanie klimatyzacji Twojego Nissana Terrano:

 • Sprężarka: Jest niezbędnym elementem Twojego systemu klimatyzacji, kontroluje ciśnienie w Twoim obwodzie i kontroluje krążenie płynów w obwodzie.
 • Skraplacz: Ta mała cewka ma za zadanie, podobnie jak grzejnik, umożliwić obniżenie temperatury gazu i powrót do stanu ciekłego (55 stopni).
 • Dmuchawa powietrza i parownik: Dmuchawa grzewcza podda ciecz pod ciśnieniem w wysokiej temperaturze, która spowoduje jej przekształcenie w gaz, a podczas tego przejścia wytworzy chłód, który będzie kierowany do kabiny pasażerskiej przez parownik.
Weiterlesen:
Where to find blinker fuse on Nissan Terrano ?

W praktyce system ten działa w obiegu zamkniętym, a powodując zmiany temperatury i ciśnienia, gaz chłodniczy będzie mógł zmienić stan, prowadząc do wytwarzania ciepła lub zimna. Ty teraz dowiedz się, jak działa klimatyzacja Twojego Nissana Terrano.

Jak włączyć klimatyzację w Nissan Terrano?

Przejdźmy teraz do części, która Cię najbardziej interesuje, jak włączyć klimatyzację w Nissan Terrano? Chociaż dla wielu z Was ta manipulacja nie jest taka trudna, szkoda byłoby z niej nie skorzystać, ponieważ nie wiesz, jak ją włączyć.

Ręcznie włącz klimatyzację w Nissan Terrano

Istnieją dwa rodzaje klimatyzacji w Nissan Terrano, klimatyzacja ręczna i klimatyzacja automatyczna, zaczniemy od najczęstszej z nich, klimatyzacja ręczna, ta forma klimatyzacji w Nissan Terrano jest tym, co możemy zadzwoń na poziom wejścia. W rzeczywistości nie da Ci to dostępu do wielu konfiguracji, ale już teraz będziesz mieć możliwość odświeżenia powietrza w samochodzie. Możesz po prostu wybrać moc wentylacji i temperaturę powietrza, które nawiewa Twój system. Aby włączyć klimatyzację w Nissan Terrano, musisz włączyć przycisk klimatyzacji w Nissan Terrano, a następnie ustawić wentylację i temperaturę w Nissan Terrano.

Włącz automatyczną klimatyzację w Nissan Terrano

Na koniec zobaczymy jak włączyć automatyczną klimatyzację w Nissan Terrano. Chociaż podejście jest bardzo identyczne jak w przypadku klimatyzacji ręcznej, istnieje kilka dodatkowych opcji, które pozwolą Ci korzystać ze świeżego powietrza z dodatkową wygodą. W przeciwieństwie do klimatyzacji ręcznej, klimatyzacja automatyczna pozwala wybrać żądaną temperaturę w kabinie, a system sam się do niej wyreguluje. Oprócz automatycznej klimatyzacji, w wielu przypadkach masz możliwość skorzystania z opcji „Bi-Zone”, która daje możliwość wyboru różnych temperatur w zależności od stref Twojego Nissana Terrano. Aby włączyć automatyczną klimatyzację w Nissan Terrano, wystarczy włączyć przycisk A/C w systemie wentylacji, a następnie wybrać żądaną temperaturę i włączyć klimatyzację w Nissan Terrano.

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Nissan Terrano, co robić?

Kilka porad dotyczących korzystania z klimatyzacji w Nissan Terrano

Na koniec, ostatnia część naszej strony z treścią, teraz, gdy już wiesz, jak włączyć klimatyzację w Nissan Terrano, przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, jak poprawić użytkowanie klimatyzacji i ją konserwować:

  • Po przybyciu do Nissana Terrano, który został wystawiony na słońce, najpierw otwórz okna jednocześnie z klimatyzacją, aby usunąć nadmiar gorącego powietrza, a następnie zamknij je ponownie, aby klimatyzacja działała.
  • Zimą możesz użyć klimatyzatora do usuwania mgły z płytek, ponieważ osuszacz powietrza będzie bardziej pomocny niż system grzewczy.
  • Wyłącz klimatyzację w swoim Nissan Terrano na 5 minut przed wyłączeniem silnika, aby zachować sprężarkę klimatyzacji i uniknąć zapachów wilgoci w kabinie pasażerskiej. W przypadku wykrycia nieprzyjemnych zapachów z klimatyzacji w Twoim Nissan Terrano, nie wahaj się i zapoznaj się z naszymi treściami na ten temat

.

 • Często włączaj klimatyzację w swoim Nissan Terrano, także zimą, aby zapewnić jej efektywną pracę.
 • Nie ustawiaj klimatyzacji na temperaturę zbyt różną od temperatury na zewnątrz, bo możesz zachorować. Nie kieruj strumienia powietrza bezpośrednio na twarz, ale raczej na ramiona lub klatkę piersiową.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissana Terrano, zapoznaj się z naszą kategorią Nissan Terrano.

Ссылка на основную публикацию