Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak włączyć klimatyzację w Subaru Legacy ?

Jest całkiem prawdopodobne, że na zewnątrz jest gorąco, właśnie kupiłeś nowy samochód i chcesz skorzystać z jednej z najprzydatniejszych możliwości Twojego Subaru Legacy, czyli klimatyzacji!

W większości pojazdów mechanicznych włączenie klimatyzacji nie jest trudną czynnością do wykonania, ale na tej stronie przyjrzymy się tej manipulacji, która, choć powszechna, może być nieco skomplikowana dla początkujących. Więc się dowiemy jak włączyć klimatyzację w Subaru Legacy? Najpierw dowiemy się, jak to działa, następnie jak włączyć klimatyzację w Twoim Subaru Legacy, a na koniec przedstawimy kilka sugestii, jak z niej korzystać.

Jak działa klimatyzacja w Subaru Legacy?

Klimatyzacja Twojego Subaru Legacy działa w bardzo podobny sposób do Twojej lodówki, w rzeczywistości działa z sprężarka i układ gazowy czynnika chłodniczego który w zależności od swojego stanu (ciecz lub gaz) będzie wydzielał chłód. Ten system działa w obiegu zamkniętym. Oto główne elementy, które zapewnią prawidłowe działanie klimatyzacji Twojego Subaru Legacy:

 • Sprężarka: Jest to główna część twojego klimatyzatora, kontroluje ciśnienie w twoim obwodzie i kontroluje krążenie płynów w obwodzie.
 • Skraplacz: Głównym celem tej małej cewki, podobnie jak grzejnik, jest umożliwienie obniżenia temperatury gazu i powrót do stanu ciekłego (55 stopni).
 • Dmuchawa powietrza i parownik: Dmuchawa grzewcza podda ciecz pod ciśnieniem działaniu wysokiej temperatury, która przekształci się w gaz, a podczas tego przełączenia wytworzy chłód, który będzie dostarczany do przedziału pasażerskiego przez parownik.
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Subaru Legacy?

W praktyce urządzenie to działa w obiegu zamkniętym, a powodując zmiany temperatury i ciśnienia, gaz chłodniczy będzie mógł zmienić stan, powodując wytwarzanie ciepła lub zimna. Ty teraz dowiedz się, jak działa klimatyzacja Twojego Subaru Legacy.

Jak włączyć klimatyzację w Subaru Legacy?

Przejdźmy teraz do części, która Cię najbardziej interesuje, jak włączyć klimatyzację w Subaru Legacy? Chociaż ten proces nie jest dla większości z Was taki trudny, szkoda byłoby nie wykorzystać go w pełni, ponieważ nie wiesz, jak go włączyć.

Włącz klimatyzację ręcznie w Subaru Legacy

Istnieją dwa rodzaje klimatyzacji w Subaru Legacy, klimatyzacja ręczna i klimatyzacja automatyczna, zaczniemy od najpopularniejszej z nich, klimatyzacji ręcznej, ta forma klimatyzacji w Subaru Legacy jest tym, co możemy zadzwoń do taniego. W rzeczywistości nie da ci to dostępu do wielu regulacji, ale będziesz już miał możliwość schłodzenia powietrza w samochodzie. Możesz wybrać tylko siłę wentylacji i temperaturę powietrza, które nawiewa Twój system. Aby włączyć klimatyzację w Subaru Legacy, musisz włączyć przycisk klimatyzacji w Subaru Legacy, a następnie ustawić wentylację i temperaturę w Subaru Legacy.

Włącz automatyczną klimatyzację w Subaru Legacy

Na koniec odkryjemy jak włączyć automatyczną klimatyzację w Subaru Legacy. Chociaż proces ten jest bardzo podobny do klimatyzacji ręcznej, istnieją dodatkowe możliwości, które pozwolą Ci cieszyć się świeżym powietrzem z jeszcze większą wygodą. W przeciwieństwie do klimatyzacji ręcznej, klimatyzacja automatyczna pozwala wybrać żądaną temperaturę w kabinie, a system sam się do niej wyreguluje. Oprócz automatycznej kontroli klimatu, często masz możliwość skorzystania z funkcji „Bi-Zone”, która oferuje możliwość wyboru różnych temperatur w zależności od stref Twojego Subaru Legacy. Aby włączyć automatyczną klimatyzację w Subaru Legacy, wystarczy włączyć przycisk A/C urządzenia wentylacyjnego, a następnie wybrać temperaturę, którą chcesz osiągnąć i włączyć klimatyzację w Subaru Legacy.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej w Subaru Legacy ?

Kilka zaleceń dotyczących korzystania z klimatyzacji w Subaru Legacy

Podsumowując, ostatnia część naszego dokumentu, teraz, gdy już wiesz, jak włączyć klimatyzację w swoim Subaru Legacy, przedstawimy Ci kilka praktycznych wskazówek, jak zoptymalizować korzystanie z klimatyzacji i ją konserwować:

  • Po przybyciu do Subaru Legacy, które zostało pozostawione na słońcu, najpierw otwórz okna, robiąc to jako klimatyzacja, aby usunąć nadmiar gorącego powietrza, a następnie zamknij je ponownie, aby klimatyzacja działała.
  • Zimą możesz użyć klimatyzatora do usunięcia mgły z płytek, dzięki osuszaczu powietrza będzie bardziej przydatny niż system grzewczy.
  • Wyłącz klimatyzację w swoim Subaru Legacy 5 minut przed wyłączeniem silnika, aby utrzymać sprężarkę klimatyzacji i uniknąć zapachów wilgoci w kabinie pasażerskiej. Jeśli znalazłeś nieprzyjemne zapachy pochodzące z klimatyzacji w Twoim Subaru Legacy, nie wahaj się przeczytać treści naszego artykułu na ten temat

.

 • Regularnie włączaj klimatyzację w swoim Subaru Legacy, nawet zimą, aby zapewnić jej prawidłowe działanie.
 • Nie ustawiaj klimatyzacji na temperaturę zbyt różną od temperatury na zewnątrz, bo możesz zachorować. Nie kieruj strumienia powietrza bezpośrednio na twarz, ale raczej na ramiona lub klatkę piersiową.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Subaru Legacy, przejdź do naszej kategorii Subaru Legacy.

Ссылка на основную публикацию