Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak włączyć klimatyzację w Volkswagen Polo 5 ?

Prawdopodobnie jest ciepło, właśnie kupiłeś nowy pojazd silnikowy i chcesz skorzystać z jednej z najbardziej przydatnych funkcji Twojego Volkswagena Polo 5, czyli klimatyzacji!

W większości pojazdów włączenie klimatyzacji nie jest trudne do osiągnięcia, ale dzisiaj przyjrzymy się tej manipulacji, która choć prosta, może być nieco skomplikowana dla początkujących. Więc się dowiemy jak włączyć klimatyzację w Volkswagen Polo 5? Najpierw dowiemy się, jak to działa, następnie jak włączyć klimatyzację w Twoim Volkswagen Polo 5, a na koniec podamy kilka wskazówek, jak z niej korzystać.

Jak działa klimatyzacja w Volkswagenie Polo 5?

Klimatyzacja w Twoim Volkswagenie Polo 5 działa w bardzo podobny sposób jak w Twojej lodówce, prawda jest taka, że ​​działa z sprężarka i układ gazowy czynnika chłodniczego który w zależności od swojego stanu (ciecz lub gaz) uwalnia zimno. Ten system działa w obiegu zamkniętym. Oto główne elementy, które zapewnią prawidłowe działanie klimatyzacji Twojego Volkswagen Polo 5:

 • Sprężarka: Jest to główny element klimatyzatora, zarządza ciśnieniem w obwodzie i krążeniem płynów w obwodzie.
 • Skraplacz: ta mała cewka ma na celu, podobnie jak grzejnik, obniżenie temperatury gazu i powrót do stanu ciekłego (55 stopni).
 • Dmuchawa powietrza i parownik: Dmuchawa grzewcza podda płyn pod ciśnieniem działaniu wysokiej temperatury, która zamieni go w gaz i podczas tego przejścia będzie generować zimno, które będzie dostarczane do przedziału pasażerskiego przez parownik.

W rzeczywistości system ten działa w obiegu zamkniętym, a poprzez tworzenie zmian temperatury i ciśnienia, gaz chłodniczy będzie mógł zmienić stan, prowadząc do wytwarzania ciepła lub zimna. Ty teraz dowiedz się, jak działa klimatyzacja Twojego Volkswagena Polo 5.

Jak włączyć klimatyzację w Volkswagen Polo 5?

Przejdźmy teraz do części, która Cię najbardziej interesuje, jak włączyć klimatyzację w Volkswagen Polo 5? Chociaż dla wielu z was ta manipulacja jest łatwiejsza niż myślisz, szkoda byłoby z niej nie skorzystać, ponieważ nie wiesz, jak ją włączyć.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Volkswagenem Polo

Włącz ręcznie klimatyzację w Volkswagen Polo 5

W Volkswagen Polo 5 są dwa rodzaje klimatyzacji, klimatyzacja ręczna i klimatyzacja automatyczna, zaczniemy od najpopularniejszej z nich, klimatyzacji ręcznej, ta wersja klimatyzacji w Volkswagen Polo 5 jest tym, czego możemy nazwać poziomem podstawowym. W rzeczywistości nie da ci to dostępu do wielu regulacji, ale będziesz już miał możliwość odświeżenia powietrza w samochodzie. Możesz po prostu wybrać siłę wentylacji i temperaturę powietrza, które nawiewa Twój system. Aby włączyć klimatyzację w swoim Volkswagen Polo 5, musisz włączyć przycisk klimatyzacji w swoim Volkswagen Polo 5, a następnie ustawić wentylację i temperaturę swojego Volkswagen Polo 5.

Włącz automatyczną klimatyzację w Volkswagenie Polo 5

Wreszcie odkryjemy jak włączyć automatyczną klimatyzację w Volkswagen Polo 5. Chociaż podejście jest bardzo podobne do klimatyzacji ręcznej, istnieje kilka dodatkowych opcji, które pozwolą Ci docenić świeże powietrze z dodatkowym komfortem. W przeciwieństwie do klimatyzacji manualnej, klimatyzacja automatyczna pozwala wybrać żądaną temperaturę w kabinie, a system sam się do niej dostosuje. Oprócz automatycznej klimatyzacji często masz możliwość skorzystania z funkcji „Bi-Zone”, która umożliwia wybór różnych temperatur w zależności od stref Twojego Volkswagen Polo 5. Aby włączyć automatyczną klimatyzację Twojego Volkswagen Polo 5, wystarczy włączyć przycisk klimatyzacji w systemie wentylacji, a następnie wybrać temperaturę, którą chcesz osiągnąć i włączyć klimatyzację w Twoim Volkswagen Polo 5.

Kilka zaleceń dotyczących korzystania z klimatyzacji w Twoim Volkswagen Polo 5

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, teraz, gdy już wiesz, jak włączyć klimatyzację w Twoim Volkswagen Polo 5, przedstawimy Ci kilka praktycznych wskazówek, jak zoptymalizować użytkowanie klimatyzacji i ją konserwować:

  • Po przybyciu do Volkswagena Polo 5, który był pozostawiony na słońcu, najpierw otwórz okna, robiąc to, aby klimatyzacja wydmuchała nadmiar gorącego powietrza, a następnie zamknij je ponownie, aby klimatyzacja działała.
  • W miesiącach zimowych możesz użyć klimatyzatora do usunięcia mgły z płytek, ponieważ osuszacz powietrza będzie bardziej przydatny niż system grzewczy.
  • Wyłącz klimatyzację w swoim Volkswagen Polo 5 na 5 minut przed wyłączeniem silnika, aby zachować sprężarkę klimatyzacji i uniknąć zapachów wilgoci w kabinie pasażerskiej. W przypadku zauważenia nieprzyjemnych zapachów z klimatyzacji w Twoim Volkswagen Polo 5, nie wahaj się zapoznać z naszymi treściami na ten temat
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Volkswagen Polo 4 ?

.

 • Często włączaj klimatyzację w swoim Volkswagen Polo 5, nawet zimą, aby zapewnić jej efektywną pracę.
 • Nie ustawiaj klimatyzacji na temperaturę zbyt różną od temperatury na zewnątrz, bo możesz zachorować. Nie kieruj strumienia powietrza bezpośrednio na twarz, ale raczej na ramiona lub klatkę piersiową.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector