Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć alarm pasa w Ford Ranger?

Dla niektórych osób zapinanie pasów bezpieczeństwa nie ma kluczowego znaczenia, w rzeczywistości niektórzy kierowcy Ford Rangera korzystają z samochodu tylko na terenie prywatnym i przy niskich prędkościach. Jednak niektórzy kierowcy nie chcą zapinać pasów, chociaż nie zagrażają tym innym kierowcom – jest to niezgodne z prawem. Jednak tylko dla pierwszej kategorii osób pokażemy, jak: wyłącz alarm pasa w swoim Ford Ranger, dzięki czemu możesz jeździć bez paska. Aby to osiągnąć, po pierwsze podamy Ci kilka informacji, które musisz wiedzieć przed rozważeniem takiego procesu, a po drugie, nauczymy Cię, jak wyłączyć ostrzeżenie o pasku w Twoim Ford Ranger/Strong>.

Niektóre informacje, które możesz znać, zanim zechcesz wyłączyć alarm pasa w swoim Ford Ranger

Jak powiedzieliśmy we wstępie do tego artykułu, patrząc na wyłączanie ostrzeżenia pasa w Twoim Ford Ranger nie jest drobna. Ten alarm ma przypominać o zapinaniu paska, przestrzeganiu prawa i nie podejmowaniu niepotrzebnego ryzyka. Ale jeśli naprawdę chcesz wykonać ten krok, musisz znać pewne informacje, które mogą sprawić, że zastanowisz się przed podjęciem działania, oto one:

  • To oczywiste, ale warto przypomnieć, że jazda bez pasów bezpieczeństwa jest zabroniona w większości krajów zachodnich.
  • Twój Ford Ranger jest wyposażony w poduszkę powietrzną, jeśli nie masz pasów bezpieczeństwa, w razie wypadku Twoja poduszka powietrzna może być bardziej szkodliwa niż ochronna
  • Będąc elementem bezpieczeństwa, sygnał dźwiękowy alarmu pasa w Twoim Ford Ranger musi działać , wiąże się to z czujnikami poduszek powietrznych, zwłaszcza z sygnałem dźwiękowym pasa przy fotelu pasażera, więc zachowaj szczególną ostrożność podczas manipulacji
Weiterlesen:
Mój Ford Ranger jedzie w lewo, co robić?

.

Jak wyłączyć alarm pasa w moim Ford Ranger?

Po przejrzeniu różnych informacji, które należy wziąć pod uwagę przed rozważeniem wyłączenie ostrzeżenia pasa w Ford Ranger, nauczymy Cię, jak przeprowadzić tę operację.

Użyj przedłużenia klamry pasa, aby wyłączyć alarm pasa swojego Ford Rangera

.

Pierwszą i najprostszą dostępną opcją jest wyposażenie się w przedłużenie klamry pasa, aby wyłączyć alarm pasa w Twoim Ford Ranger. Cechą szczególną tego komponentu jest to, że mimo wszystko możesz używać paska. W rzeczywistości jest to klamra do paska z klipsem w górnej części, który pasuje do klamry paska. Należy jednak pamiętać, że ten produkt musi spełniać normy producenta, aby w razie wypadku był tak wytrzymały, jak oryginalna klamra do paska. Z tego powodu lepiej jest kupić to przedłużenie klamry paska do Ford Rangera od dealera części samochodowych. Dzięki temu przedłużeniu możesz wybrać, czy chcesz nosić pasek, czy nie. Możesz znaleźć to rozszerzenie między 20 a 30 euro.

Użyj klamry pasa, aby wyłączyć alarm pasa Ford Ranger

.

Ta technika jest dostępna wyłącznie dla kierowców, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasa i dlatego nie chcą już tego usłyszeć dźwięk alarmu pasa ich Ford Rangera. Będziesz zatem niezgodny z prawem, a w przypadku kontroli policyjnej ryzykujesz grzywną w wysokości setek euro i kilkoma punktami na swoim prawie jazdy. Dlatego sugerujemy, abyś zrobił to tylko wtedy, gdy prowadzisz samochód na terenie prywatnym. Zasada jest mniej więcej taka sama jak w przypadku przedłużenia, będziesz mógł uzyskać klamrę pasa, która zmieści się w gnieździe twojego pasa, co będzie imitować dla alarmu obecność pasa i tym samym nie włączać sygnału dźwiękowego z tego. Bądź ostrożny, aby ocenić szerokość swojej klamry i nacięcie, aby kupić klamrę kompatybilną z gniazdem paska twojego Ford Rangera. W Internecie znajdziesz klamry do paska za około 10 €. Należy pamiętać, że jak pokazano w poprzedniej sekcji, bez pasa bezpieczeństwa poduszka powietrzna może być bardzo niebezpieczna w razie wypadku.

Użyj diagnostycznego systemu OBD, aby wyłączyć alarm pasa w swoim Ford Ranger

Na koniec najlepsza taktyka wyłącz alarm pasa w swoim Ford Ranger, Możesz użyj diagnostycznego systemu OBD, aby wyłączyć ten alarm;, jednak będziesz potrzebować instrukcji producenta, aby poznać dokładną technikę, a generalnie profesjonalista będzie w stanie lepiej przeprowadzić ten proces za Ciebie. Jednak większość będzie się wahać ze względu na nielegalność procesu.

Weiterlesen:
Fotel utknął w pozycji Ford Ranger

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Ford Rangera, przejdź do naszej kategorii Ford Ranger.

Ссылка на основную публикацию