Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć alarm pasa w Mercedes Benz GLS Class ?

Dla niektórych osób zapinanie pasów bezpieczeństwa nie jest ważne, w rzeczywistości niektórzy kierowcy Mercedes Benz GLS Class wykorzystują swój samochód tylko na terenie prywatnym i przy niskich prędkościach. Jednak niektórzy kierowcy nie chcą zapinać pasów, choć nie narażają w ten sposób innych osób – jest to niezgodne z prawem. Niemniej jednak tylko dla pierwszej kategorii kierowców pokażemy, jak: wyłącz alarm pasa swojego Mercedes Benz GLS Class, dzięki czemu możesz jeździć bez paska. Aby to zrobić, na początek udzielimy Ci pewnych informacji, o których musisz wiedzieć przed przystąpieniem do takiej operacji, a po drugie, przedstawimy Ci, jak wyłączyć ostrzeżenie o pasie w Twoim Mercedesie Benz GLS Class/Strong>.

Kilka informacji, które powinieneś wiedzieć, zanim zechcesz wyłączyć alarm pasa w swoim Mercedes Benz GLS Class

Jak powiedzieliśmy we wstępie do treści tego artykułu, planujesz wyłączanie ostrzeżenia pasa w Twoim Mercedes Benz GLS Class nie jest nieważne. Ten alarm ma przypominać o zapinaniu paska, przestrzeganiu prawa i nie podejmowaniu niepotrzebnego ryzyka. Niemniej jednak, jeśli naprawdę wolisz ten krok, musisz znać pewne informacje, które mogą sprawić, że zastanowisz się przed podjęciem działania, znajdź je na poniższej liście:

  • To oczywiste, ale warto pamiętać, że jazda bez pasów bezpieczeństwa jest nielegalna w większości krajów zachodnich.
  • Twój Mercedes Benz GLS Class jest wyposażony w poduszkę powietrzną, jeśli nie masz pasów bezpieczeństwa, w razie wypadku Twoja poduszka powietrzna może być bardziej niebezpieczna niż ochronna
  • Będąc elementem bezpieczeństwa, sygnał dźwiękowy alarmu pasa Twojego Mercedes Benz GLS Class musi działać , jest połączony z czujnikami poduszek powietrznych, zwłaszcza z sygnałem dźwiękowym pasa na siedzeniu pasażera, więc bądź bardzo czujny podczas manipulacji
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Mercedesie Benz GLS Class ?

.

Jak wyłączyć alarm pasa w moim Mercedes Benz GLS Class?

Po zapoznaniu się z różnymi informacjami, które należy wziąć pod uwagę przed rozważeniem wyłączanie ostrzeżenia pasa Mercedes Benz GLS Class, opiszemy, jak wykonać tę operację.

Użyj przedłużenia klamry pasa, aby wyłączyć alarm pasa Mercedes Benz GLS Class

.

Pierwszą i najszybszą dostępną opcją jest zakup przedłużenia klamry pasa, aby wyłączyć alarm pasa w Twoim Mercedesie GLS Class. Cechą szczególną tej części jest to, że pozwala na używanie paska pomimo wszystkiego. W rzeczywistości jest to klamra do paska z klipsem w górnej części, który dostosowuje się do klamry paska. Trzeba jednak wiedzieć, że ten produkt musi spełniać specyfikacje producenta, aby w razie wypadku był tak wytrzymały, jak klasyczna klamra do paska. Dlatego lepiej jest, abyś kupił to przedłużenie klamry paska do Mercedesa Benz GLS Class od dealera części samochodowych. Dzięki temu przedłużeniu możesz wybrać, czy chcesz nosić pasek, czy nie. Możesz kupić to rozszerzenie od 20 do 30 euro.

Użyj klamry pasa, aby wyłączyć alarm pasa Mercedes Benz GLS Class

.

Ta technika jest dostępna wyłącznie dla osób, które w ogóle nie chcą zapinać pasa i w konsekwencji nie chcą już tego usłyszysz dźwięk alarmu pasa ich Mercedes Benz GLS Class. W konsekwencji będziesz niezgodny z prawem, a w przypadku kontroli policyjnej ryzykujesz grzywną w wysokości setek euro i kilkoma punktami na swoim prawie jazdy. Zachęcamy więc do tego tylko wtedy, gdy korzystasz z samochodu na terenie prywatnym. Teoria jest mniej więcej taka sama jak w przypadku przedłużenia, będziesz mógł uzyskać klamrę pasa, która będzie pasować do gniazda twojego pasa, co będzie odtwarzać alarm o obecności pasa, a tym samym nie włączać sygnału dźwiękowego z tego. Uważaj, aby zmierzyć szerokość klamry i nacięcie, aby kupić klamrę kompatybilną z gniazdem pasa Twojego Mercedes Benz GLS Class. W Internecie znajdziesz klamry do paska za około 10 €. Pamiętaj, że jak pokazano w poprzednim rozdziale, bez pasa bezpieczeństwa poduszka powietrzna może być bardzo niebezpieczna w razie wypadku.

Użyj diagnostycznego systemu OBD, aby wyłączyć alarm pasa w swoim Mercedes Benz GLS Class

Wreszcie, najmądrzejsze rozwiązanie do wyłącz alarm pasa w swoim Mercedes Benz GLS Class, Możesz użyj diagnostycznego systemu OBD, aby wyłączyć ten alarm;, jednak będziesz potrzebować przewodnika producenta, aby poznać dokładną procedurę, a generalnie specjalista będzie w stanie lepiej wykonać tę operację za Ciebie. Niemniej jednak wielu z nich będzie niechętnych ze względu na niezgodność z prawem procedury.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Mercedes Benz GLS Class ?

Więcej wskazówek dotyczących Mercedes Benz GLS Class znajdziesz w kategorii Mercedes Benz GLS Class.

Ссылка на основную публикацию