Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Alfa Romeo 156 ?

Twoja Alfa Romeo 156 nie chce odpalić? Czy testowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że kłopoty emanują z Twojego immobilizera ? Jest całkiem możliwe, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój pojazd nie chce już ruszać lub zatrzymuje się podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swojej Alfie Romeo 156 ? You are in the right place, we have created this content to help you see more clearly and resolve your trouble linked to this component. First, we will see how the immobiliser works on your Alfa Romeo 156, then the different methods to disable it.

Jak działa Twój system immobilizera w Alfa Romeo 156

Zanim omówimy różne dostępne alternatywy, oto krótkie wprowadzenie opisujące rolę i funkcje immobilizera w Twojej Alfie Romeo 156. Ta elektroniczna część pojawiła się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojej Alfy Romeo 156. Rzeczywiście, dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania w komplecie ECU i antena odbiorcza na neiman, twoja Alfa Romeo 156 pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, kontroluje, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym, czego oczekuje twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli ci to zacząć. To dzięki technologii RFID (chip w kluczyku) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej która zapala się podczas jazdy moją Alfą Romeo 156

Różne alternatywy obejścia immobilizera w Twojej Alfa Romeo 156

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, Twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie Twojej Alfy Romeo 156, chcesz wyłączyć immobilizer Twojej Alfy Romeo 156, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego podejścia, aby go uruchomić i zabrać do mechanika sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej znaczącą operację, aby przywrócić normalny rozruch samochodu. Rzeczywiście do swojego samochodu powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoją Alfę Romeo 156), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, powtarzaj operację, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Alfy Romeo 156 bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u sprzedawcy

Jeśli pomimo wymiany baterii różne próby wpisania kodu immobilizera w Twojej Alfie Romeo 156 nadal nie działają, prawie na pewno chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć system immobilizera swojej Alfy Romeo 156. Rzeczywiście, twój transponder musiał zostać uszkodzony lub spadł z kluczyka. Aby rozwiązać ten problem, tylko rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może przywrócić twój klucz Alfa Romeo 156. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojej Alfy Romeo 156.

Weiterlesen:
Maska utknęła w mojej Alfie Romeo 156, co mogę zrobić ?

Ręcznie usuń immobilizer

Although you may be thinking to bypass the immobilizer from your Alfa Romeo 156, this is not advised at all for some reasons. First Twoja Alfa Romeo 156 byłaby znacznie bardziej podatna na próby kradzieży. Rzeczywiście, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. Dodatkowo do tego Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli zorientuje się, że immobilizer w Twojej Alfie Romeo 156 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal oferują technikę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Alfy Romeo 156, przejdź do naszej kategorii Alfa Romeo 156.

Ссылка на основную публикацию