Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer BMW serii 2 ?

Twoje BMW serii 2 już się nie uruchamia? Czy testowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem pochodzi z Twojego immobilizera? To całkiem prawdopodobne, rzeczywiście chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już odpalić lub gaśnie podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim BMW serii 2 ? Jesteś na dobrej stronie, zrobiliśmy ten post, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiać wątpliwości związane z tym elementem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim BMW serii 2, a następnie różne techniki jego wyłączania.

Jak działa system immobilizera w BMW serii 2

Zanim opiszemy różne dostępne opcje, oto krótkie wprowadzenie wyjaśniające rolę i działanie immobilizera w Twoim BMW serii 2. Ten element elektroniczny pojawił się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego BMW serii 2. Faktycznie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neimanie, Twoje BMW serii 2 pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, kontroluje, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym, o który pyta twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Bmw Serie 2?

Różne możliwości obejścia immobilizera w Twoim BMW serii 2

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Pierwsza technika, twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie BMW serii 2, chcesz dezaktywować immobilizer swojego BMW serii 2, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego sposobu, aby go uruchomić i zabrać go do warsztatu sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej ważny proces, aby przywrócić normalny rozruch samochodu. W rzeczywistości w samochodzie powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoje BMW serii 2), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu potwierdzenia cyfry i wznowienia, powtarzaj proces, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie BMW serii 2 bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u dealera samochodowego

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim BMW serii 2 nadal nie chce się uruchomić, prawdopodobnie chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć immobilizer w swoim BMW serii 2. W rzeczywistości twój transponder musiał być osłabiony lub musiał spaść z klucza. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u twojego dealera kto może naprawić klucz do BMW serii 2. Na podstawie tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę kodów” i około 350 euro u sprzedawcy, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego BMW serii 2.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim BMW serii 2

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż może Cię kusić ominięcie immobilizera w Twoim BMW serii 2, nie jest to w ogóle zalecane z różnych powodów. Pierwszy Twoje BMW serii 2 byłoby znacznie bardziej podatne na próby kradzieży. W rzeczywistości, bez skrzynki immobilisera, po prostu zrobienie „przewodów” może wystarczyć, aby go uruchomić. Ponadto, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli okaże się, że immobilizer w Twoim BMW serii 2 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre witryny nadal podają proces, podjęliśmy decyzję, aby go nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW serii 2, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii BMW serii 2.

Ссылка на основную публикацию