Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer BMW X5 ?

Twoje BMW X5 już się nie uruchamia? Czy testowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że kłopoty emanują z Twojego immobilizera ? Z pewnością jest możliwe, że właściwie chodzi o to, czy Twój pojazd nie chce już ruszać, czy też gaśnie podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim BMW X5 ? Jesteś na dobrym artykule, napisaliśmy tę treść, aby pomóc Ci wyraźniej widzieć i rozwiązać problemy związane z tym komponentem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim BMW X5, a następnie różne metody jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w BMW X5

Zanim wyjaśnimy Ci różne dostępne alternatywy, oto krótkie wprowadzenie wyjaśniające rolę i działanie immobilizera w Twoim BMW X5. Ta część elektroniczna została wynaleziona 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego BMW X5. Faktycznie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zawarte w ECU i antena odbiorcza na neiman, Twoje BMW X5 pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, którego oczekuje twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczyku) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w BMW X5 ?

Różne rozwiązania umożliwiające obejście immobilizera w Twoim BMW X5

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, Twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie BMW X5, chcesz dezaktywować immobilizer swojego BMW X5, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego procesu, aby go uruchomić i zabrać go do warsztatu sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej ważny proces przywracania normalnego rozruchu pojazdu. W rzeczywistości ze swoim pojazdem powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoje BMW X5), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić swój pojazd, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu potwierdzenia cyfry i wznowienia, duplikuj proces, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie BMW X5 bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u dealera samochodowego

Jeśli pomimo wymiany baterii różne próby wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim BMW X5 nadal nie działają, prawdopodobnie problem dotyczy Twojego klucza. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć immobilizer w swoim BMW X5. W rzeczywistości twój transponder musiał być osłabiony lub musiał spaść z klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub w salonie samochodowym kto może naprawić twój kluczyk BMW X5. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz duplikat lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro w salonie samochodowym, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego BMW X5.

Weiterlesen:
Silnik BMW X5 grzechocze, gdy jest zimny

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż może Cię kusić ominięcie immobilizera w Twoim BMW X5, nie jest to w ogóle zalecane z kilku powodów. Pierwszy Twoje BMW X5 byłoby znacznie bardziej podatne na próby kradzieży. W rzeczywistości, bez skrzynki immobilisera, po prostu zrobienie „przewodów” może wystarczyć, aby go uruchomić. W dodatku, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli potwierdzi, że immobilizer w Twoim BMW X5 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal podają metodologię, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat BMW X5, spójrz na kategorię BMW X5.

Ссылка на основную публикацию