Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Chevrolet Sonic ?

Twój Chevrolet Sonic już się nie uruchamia? Czy próbowałeś różnych rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że problem pochodzi z Twojego immobilizera ? To całkiem prawdopodobne, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już uruchamiać, czy też gaśnie podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Chevrolecie Sonic ? Jesteś we właściwym miejscu, napisaliśmy ten post, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać problemy związane z tym komponentem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Chevrolecie Sonic, a następnie różne sposoby jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Chevrolecie Sonic

Przed wyjaśnieniem różnych dostępnych rozwiązań, oto krótkie wprowadzenie wyjaśniające przeznaczenie i działanie immobilizera w Twoim Chevrolet Sonic. Ten element elektroniczny pojawił się 30 lat temu i ma zapobiec kradzieży Twojego Chevroleta Sonic. Rzeczywiście, dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zawarte w ECU i antenie odbiorczej na neimanie, twój Chevrolet Sonic pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym, o który pyta twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci to zacząć. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Chevrolecie Sonic?

Różne możliwości obejścia immobilizera w Twoim Chevrolet Sonic

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, twój kluczyk nie umożliwia już uruchomienia Chevroleta Sonic, chcesz wyłączyć immobilizer swojego Chevroleta Sonic, ale przede wszystkim powinieneś wypróbować tę technikę, aby go uruchomić i zabrać go do mechanika, aby sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej znaczący proces przywracania normalnego rozruchu samochodu. Rzeczywiście, ze swoim samochodem powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twojego Chevroleta Sonic), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, powtarzaj proces, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Chevroleta Sonic bez konieczności zdejmowania immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub w salonie samochodowym

Jeśli pomimo wymiany baterii różne próby wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Chevrolet Sonic nadal nie chcą się uruchomić, prawdopodobnie chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć urządzenie immobilizera w swoim Chevrolet Sonic. Rzeczywiście, twój transponder musiał być uszkodzony lub musiał spaść z kluczyka. Aby rozwiązać ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub w salonie samochodowym kto może naprawić twój klucz Chevrolet Sonic. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro w salonie samochodowym, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego klucza, dzięki czemu nie będziesz musiał wyjmować immobilizera z Twojego Chevroleta Sonic.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową Chevrolet Sonic

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz ulec pokusie ominięcia immobilizera swojego Chevroleta Sonic, nie jest to w ogóle zalecane z kilku powodów. Pierwszy Twój Chevrolet Sonic byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. Rzeczywiście, bez skrzynki immobilisera, po prostu zrobienie „przewodów” może wystarczyć, aby go uruchomić. Co więcej, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli zorientuje się, że immobilizer w Twoim Chevrolet Sonic został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. To jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony nadal podają metodologię, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to pomóc osobom o złych intencjach.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Chevroleta Sonic, spójrz na kategorię Chevrolet Sonic.

Ссылка на основную публикацию