Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Citroen C8 ?

Twój Citroen C8 nie chce odpalić? Przeanalizowałeś wszystko? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że problem pochodzi z Twojego immobilizera ? Właściwie jest to możliwe, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już odpalać lub gaśnie podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Citroen C8 ? Jesteś we właściwym miejscu, stworzyliśmy tę treść, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać problemy związane z tą częścią. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Citroen C8, a następnie różne metody jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Citroen C8?

Zanim wyjaśnimy Ci różne dostępne opcje, oto krótkie wprowadzenie, aby zademonstrować rolę i działanie immobilizera w Twoim Citroen C8. Ten element elektroniczny został wynaleziony 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Citroena C8. Właściwie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zawarte w ECU i antena odbiorcza na neiman, twój Citroen C8 pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, o które pyta twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci to zacząć. To dzięki technologii RFID (chip w kluczyku) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie mojego Citroena C8?

Różne alternatywy dla obejścia immobilizera w Twoim Citroen C8

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Pierwsza technika, twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie Citroena C8, chcesz dezaktywować immobilizer swojego Citroena C8, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tej procedury, aby go uruchomić i zabrać go do warsztatu, aby sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej znaczący proces przywracania normalnego rozruchu samochodu. Właściwie w samochodzie powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twój Citroen C8), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, duplikuj proces, aż wprowadzisz pełny kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Twojego Citroena C8 bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub w salonie samochodowym

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Citroen C8 nadal nie działa, prawie na pewno chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć system immobilizera w swoim Citroen C8. Właściwie twój transponder musiał być uszkodzony lub musiał spaść z kluczyka. Aby rozwiązać ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub w salonie samochodowym kto może naprawić klucz do Citroena C8. Określona przez to, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro w salonie samochodowym, jeśli nie masz pomocy i chcesz nowy funkcjonalny klucz, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Citroena C8.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Citroen C8 ?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz pomyśleć o pominięciu immobilizera w swoim Citroen C8, nie jest to w ogóle zalecane z kilku powodów. Pierwszy Twój Citroen C8 byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. Właściwie bez skrzynki immobilisera samo przeciągnięcie „przewodów” może wystarczyć do uruchomienia samochodu. Ponadto, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli okaże się, że immobilizer w Twoim Citroen C8 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal podają metodologię, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Citroena C8, przejdź do naszej kategorii Citroen C8.

Ссылка на основную публикацию