Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Fiat Panda 3 ?

Twój Fiat Panda 3 nie chce odpalić? Czy próbowałeś różnych rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że problem emanuje z Twojego immobilizera ? Z pewnością jest możliwe, że właściwie chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już odpalać lub gaśnie podczas uruchamiania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Fiacie Panda 3 ? Jesteś na dobrej stronie internetowej, stworzyliśmy ten post, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać Twoje wątpliwości związane z tym komponentem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Fiacie Panda 3, a następnie różne techniki jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Fiacie Panda 3

Zanim opiszesz różne dostępne opcje, oto krótkie wprowadzenie, aby zademonstrować przeznaczenie i funkcje immobilizera w Twoim Fiacie Pandzie 3. Ta elektroniczna część pojawiła się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Fiata Pandy 3. W rzeczywistości , dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neimanie, Twój Fiat Panda 3 pojedzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, którego wymaga twój boks unieruchamiający. Dopiero w tej chwili że pozwoli ci to zacząć. To dzięki technologii RFID (chip w kluczyku) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Fiacie Pandzie?

Różne rozwiązania umożliwiające obejście immobilizera w Twoim Fiacie Panda 3

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Pierwsza technika, twój klucz nie pozwala już na uruchomienie Fiata Pandy 3, chcesz wyłączyć immobilizer swojego Fiata Pandy 3, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego procesu, aby go uruchomić i zabrać go do warsztatu, aby sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej znaczącą procedurę, aby przywrócić normalny rozruch samochodu. W rzeczywistości do samochodu powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Fiata Pandę 3), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu zatwierdzenia cyfry i wznowienia, powtarzaj procedurę, aż wprowadzisz pełny kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Fiata Pandy 3 bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u dealera samochodowego

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Fiacie Panda 3 nadal nie chce się uruchomić, prawie na pewno chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć immobilizer swojego Fiata Pandy 3. W rzeczywistości Twój transponder musiał być uszkodzony lub musiał spaść z kluczyka. Aby rozwiązać ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u twojego dealera kto może naprawić kluczyk do Twojego Fiata Panda 3. Na podstawie tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz duplikat lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u sprzedawcy, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego, funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Fiata Pandy 3.

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Fiacie Pandzie?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz myśleć o pominięciu immobilizera w swoim Fiat Panda 3, nie jest to w ogóle zalecane z wielu powodów. Pierwszy Twój Fiat Panda 3 byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. W rzeczywistości, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. Dodatkowo do tego Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli potwierdzi, że immobilizer w Twoim Fiacie Panda 3 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal oferują technikę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to pomóc ludziom o złych intencjach.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Fiata Pandy 3, spójrz na kategorię Fiat Panda 3.

Ссылка на основную публикацию