Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Ford E Series ?

Twój Ford E Series nie chce się uruchomić? Przeanalizowałeś wszystko? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem emanuje z Twojego immobilizera? W rzeczywistości jest to całkiem prawdopodobne, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój pojazd nie chce już ruszać, czy też zatrzymuje się podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Ford E Series ? Jesteś na dobrym artykule, stworzyliśmy tę treść, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać problemy związane z tym elementem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Ford E Series, a następnie różne sposoby jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Ford E Series

Zanim opiszesz różne dostępne opcje, oto krótkie wprowadzenie opisujące cel i działanie immobilizera w Twoim Ford E Series. Ten element elektroniczny został wynaleziony 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Ford serii E. Właściwie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neimanie, Twój Ford E Series pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, kontroluje, że kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym, o który pyta twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) ten system będzie działał.

Weiterlesen:
Jak otworzyć Ford E Series z rozładowanym akumulatorem?

Różne rozwiązania umożliwiające obejście immobilizera w Twoim Ford E Series

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, Twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie Twojego Ford E Series, chcesz wyłączyć immobilizer swojego Ford E Series, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego procesu, aby go uruchomić i zabrać go do mechanika, aby sprawdzić, czy możesz nie wykonywać mniej ważnej procedury przywracania normalnego rozruchu samochodu. Właściwie w samochodzie powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twój Ford E Series), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu potwierdzenia cyfry i wznowienia, powtarzaj procedurę, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Ford serii E bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u dealera samochodowego

Jeśli pomimo wymiany baterii różne próby wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Ford E Series nadal nie chcą się uruchomić, prawdopodobnie chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć urządzenie immobilizera w swoim Ford E Series. Właściwie twój transponder musiał zostać uszkodzony lub spadł z twojego klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może naprawić twój klucz Ford E Series. Na podstawie tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Ford E Series.

Weiterlesen:
Lampka olejowa Ford E Series, która pozostaje włączona

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz ulec pokusie ominięcia immobilizera z Twojego Ford serii E, nie jest to w ogóle zalecane z wielu powodów. Pierwszy Twój Ford E Series byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. Właściwie, bez skrzynki immobilisera, po prostu zrobienie „przewodów” może wystarczyć, aby go uruchomić. W dodatku, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli wie, że immobilizer w Twoim Ford E Series został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal oferują technikę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford E Series, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Ford E Series.

Ссылка на основную публикацию