Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Jaguar XF ?

Twój Jaguar XF już się nie uruchamia? Czy testowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że problem pochodzi z Twojego immobilizera ? Z pewnością jest to prawdopodobne, a nawet pytanie, czy Twój samochód nie chce już się uruchamiać, czy też gaśnie podczas uruchamiania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Jaguarze XF ? Jesteś na dobrej stronie internetowej, zrobiliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej i naprawić problemy związane z tym elementem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Jaguar XF, a następnie różne metody jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Jaguarze XF

Zanim omówimy różne dostępne rozwiązania, oto krótkie wprowadzenie, które pokaże Ci przeznaczenie i działanie immobilizera w Twoim Jaguarze XF. Ten element elektroniczny został wynaleziony 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Jaguara XF. Rzeczywiście, dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neiman, Twój Jaguar XF pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, kontroluje, że kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym, czego oczekuje twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) ten system będzie działał.

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania Jaguara XF

Różne alternatywy umożliwiające obejście immobilizera w Twoim Jaguar XF

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, twój klucz nie umożliwia już uruchomienia Jaguara XF, chcesz dezaktywować immobilizer swojego Jaguara XF, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego podejścia, aby go uruchomić i zabrać go do mechanika, aby sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej ważna procedura przywracania normalnego rozruchu samochodu. Rzeczywiście, w samochodzie powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twój Jaguar XF), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu potwierdzenia cyfry i wznowienia, powtarzaj procedurę, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Twojego Jaguara XF bez konieczności zdejmowania immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u sprzedawcy

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Jaguar XF nadal nie działa, prawdopodobnie chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć system immobilizera swojego Jaguara XF. Rzeczywiście, twój transponder musiał być uszkodzony lub musiał spaść z kluczyka. Aby naprawić ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub w salonie samochodowym kto może naprawić klucz do Jaguara XF. Na podstawie tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz duplikat lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro w salonie samochodowym, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego, funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Jaguara XF.

Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Jaguarze XF?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż może Cię kusić ominięcie immobilizera w Twoim Jaguar XF, nie jest to zalecane z różnych powodów. Pierwszy Twój Jaguar XF byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. Rzeczywiście, bez skrzynki immobilisera, po prostu zrobienie „przewodów” może wystarczyć, aby go uruchomić. Ponadto, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli okaże się, że immobilizer w Twoim Jaguar XF został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. To jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal podają metodologię, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to pomóc osobom o złych intencjach.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Jaguara XF, spójrz na kategorię Jaguar XF.

Ссылка на основную публикацию