Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Nissan Micra 5 ?

Twój Nissan Micra 5 już się nie uruchamia? Czy analizowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem pochodzi z Twojego immobilizera? Z pewnością jest to prawdopodobne, a nawet pytanie, czy Twój pojazd nie chce już ruszać, czy też zatrzymuje się podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Nissan Micra 5 ? Jesteś we właściwym miejscu, napisaliśmy ten post, aby pomóc Ci lepiej widzieć i naprawić problemy związane z tym komponentem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Nissan Micra 5, a następnie różne metody jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Nissan Micra 5?

Zanim wyjaśnimy Ci różne dostępne rozwiązania, oto krótkie wprowadzenie opisujące rolę i funkcje immobilizera w Twoim Nissan Micra 5. Ta elektroniczna część pojawiła się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Nissana Micra 5. Rzeczywiście, dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zawarte w ECU i antena odbiorcza na neiman, Twój Nissan Micra 5 pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym wymaganym przez twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) ten system będzie działał.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Nissana Micra ?

Różne możliwości obejścia immobilizera w Twoim Nissan Micra 5

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, Twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie Nissana Micra 5, chcesz wyłączyć immobilizer swojego Nissana Micra 5, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tej procedury, aby go uruchomić i zabrać go do mechanika sprawdzić, czy możesz nie wykonywać mniej istotnego procesu, aby przywrócić normalny rozruch samochodu. Rzeczywiście, w samochodzie powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Nissana Micra 5), ​​ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu potwierdzenia cyfry i wznowienia, powtórz proces, aż wprowadzisz pełny kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Nissana Micra 5 bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u dealera samochodowego

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Nissan Micra 5 nadal nie chce się uruchomić, prawdopodobnie chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć system immobilizera w swoim Nissan Micra 5. Rzeczywiście, Twój transponder musiał być osłabiony lub musiał spaść z klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może przywrócić klucz do Nissana Micra 5. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz duplikat lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Nissana Micra 5.

Weiterlesen:
Fotel utknął Nissan Micra w pozycji

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz pomyśleć o pominięciu immobilizera w swoim Nissan Micra 5, nie jest to zalecane z różnych powodów. Pierwszy Twój Nissan Micra 5 byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. Rzeczywiście, bez skrzynki immobilisera, po prostu zrobienie „przewodów” może wystarczyć, aby go uruchomić. Dodatkowo do tego Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli wie, że immobilizer w Twoim Nissan Micra 5 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. To jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal podają metodę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Nissan Micra 5, przejdź do naszej kategorii Nissan Micra 5.

Ссылка на основную публикацию