Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Peugeot 3008 ?

Twój Peugeot 3008 nie chce odpalić? Czy testowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że problem tkwi w Twoim immobilizerze ? W rzeczywistości jest to całkiem prawdopodobne, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już się uruchamiać lub zgaśnie podczas uruchamiania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Peugeot 3008 ? Jesteś we właściwym miejscu, napisaliśmy ten post, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać Twoje wątpliwości związane z tą częścią. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Peugeot 3008, a następnie różne sposoby jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Peugeot 3008

Zanim wyjaśnimy Ci różne dostępne rozwiązania, oto krótkie wprowadzenie wyjaśniające przeznaczenie i funkcje immobilizera w Twoim Peugeot 3008. Ta elektroniczna część pojawiła się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Peugeota 3008. dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania w zestawie ECU i antena odbiorcza na neimanie, Twój Peugeot 3008 pojedzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, którego wymaga twój boks unieruchamiający. Dopiero w tej chwili że pozwoli ci to zacząć. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Jak podłączyć Androida Auto do Peugeota 3008?

Różne sposoby obejścia immobilizera w Twoim Peugeot 3008

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Pierwsza technika, twój kluczyk nie pozwala już uruchomić Peugeota 3008, chcesz dezaktywować immobilizer w swoim Peugeot 3008, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tej techniki, aby go uruchomić i zabrać do warsztatu, aby sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej znacząca procedura przywracania normalnego rozruchu samochodu. W rzeczywistości w samochodzie powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twój Peugeot 3008), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu potwierdzenia cyfry i wznowienia, powtórz procedurę, aż wprowadzisz pełny kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Peugeota 3008 bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub w salonie samochodowym

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Peugeot 3008 nadal nie działa, prawdopodobnie problem dotyczy Twojego klucza. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć immobilizer w swoim Peugeot 3008. W rzeczywistości twój transponder musiał zostać uszkodzony lub spadł z twojego klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może naprawić twój kluczyk do Peugeota 3008. Na podstawie tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz duplikat lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Peugeot 3008.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Peugeot 3008

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz pomyśleć o pominięciu immobilizera w swoim Peugeot 3008, nie jest to w ogóle zalecane z kilku powodów. Pierwszy Twój Peugeot 3008 byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. W rzeczywistości, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. W dodatku, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli zorientuje się, że immobilizer w Twoim Peugeot 3008 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal udostępniają proces, podjęliśmy decyzję, aby tego nie ujawniać, ponieważ może to pomóc osobom o złych intencjach.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Peugeota 3008, spójrz na kategorię Peugeot 3008.

Ссылка на основную публикацию