Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Peugeot 806 ?

Twój Peugeot 806 nie chce odpalić? Czy testowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem emanuje z Twojego immobilizera? Właściwie jest to możliwe, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój pojazd nie chce już ruszać, czy też zatrzymuje się podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Peugeot 806 ? Jesteś na dobrym artykule, stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać Twoje obawy związane z tą częścią. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Peugeot 806, a następnie różne metody jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Peugeot 806

Zanim opiszemy różne dostępne opcje, oto krótkie wprowadzenie wyjaśniające przeznaczenie i funkcje immobilizera w Twoim Peugeot 806. Ta elektroniczna część pojawiła się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Peugeota 806. Rzeczywiście, dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neimanie, Twój Peugeot 806 pojedzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, którego wymaga twój boks unieruchamiający. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) ten system będzie działał.

Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Peugeot 806, co mogę zrobić ?

Różne możliwości obejścia immobilizera w Twoim Peugeot 806

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, twój kluczyk nie pozwala już uruchomić Peugeota 806, chcesz wyłączyć immobilizer swojego Peugeota 806, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tej techniki, aby go uruchomić i zanieść do mechanika, aby sprawdzić, czy nie możesz tego zrobić mniej znaczący proces przywracania normalnego rozruchu samochodu. Rzeczywiście do samochodu powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twój Peugeot 806), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, powtarzaj proces, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Peugeota 806 bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u sprzedawcy

Jeśli pomimo wymiany baterii inna próba wpisania kodu immobilizera w Twoim Peugeot 806 nadal nie chce się uruchomić, prawdopodobnie problem dotyczy Twojego klucza. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć urządzenie immobilizera w swoim Peugeot 806. Rzeczywiście, twój transponder musiał zostać uszkodzony lub spadł z twojego klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może naprawić twój kluczyk do Peugeota 806. Na podstawie tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Peugeot 806.

Weiterlesen:
Jakie paliwo do Peugeota 806 ?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz ulec pokusie ominięcia immobilizera w swoim Peugeot 806, nie jest to w ogóle zalecane z kilku powodów. Pierwszy Twój Peugeot 806 byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. Rzeczywiście, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. W dodatku, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli okaże się, że immobilizer w Twoim Peugeot 806 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. To jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal podają technikę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to pomóc ludziom o złych intencjach.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Peugeot 806, przejdź do naszej kategorii Peugeot 806.

Ссылка на основную публикацию