Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Ram ProMaster ?

Twój Ram ProMaster już się nie uruchamia? Czy próbowałeś różnych rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że problem tkwi w Twoim immobilizerze ? W rzeczywistości jest to całkiem prawdopodobne, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już odpalić lub zgaśnie podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer na swoim Ram ProMaster? Jesteś na dobrym artykule, napisaliśmy tę treść, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiać wątpliwości związane z tym elementem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer na twoim Ram ProMaster, a następnie różne metody jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera na Ram ProMaster

Przed wyjaśnieniem różnych dostępnych rozwiązań, oto krótkie wprowadzenie, które pokaże Ci przeznaczenie i funkcje immobilizera w Twoim Ram ProMaster. Ten element elektroniczny został wynaleziony 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Ram ProMaster. Właściwie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zawarte w ECU i antena odbiorcza na neimanie, twój Ram ProMaster pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, kontroluje, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, którego oczekuje Twój boks unieruchamiający. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci to zacząć. To dzięki technologii RFID (chip w kluczyku) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Ram ProMaster ?

Różne możliwości ominięcia immobilizera na twoim Ram ProMaster

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, twój klucz nie umożliwia już uruchomienia Ram ProMaster, chcesz wyłączyć immobilizer swojego Ram ProMaster, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego podejścia, aby go uruchomić i zabrać go do warsztatu, sprawdź, czy nie możesz zrobić mniej ważna operacja, aby przywrócić normalny rozruch pojazdu. Właściwie przy swoim pojeździe powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić twój Ram ProMaster), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić swój pojazd, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu potwierdzenia cyfry i wznowienia, powtarzaj operację, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Ram ProMaster bez konieczności zdejmowania immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub w salonie samochodowym

Jeśli pomimo wymiany baterii inne próby wprowadzenia kodu immobilizera na Ram ProMaster nadal nie chcą się uruchomić, prawdopodobnie chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć urządzenie immobilizera z Ram ProMaster. Właściwie twój transponder musiał zostać uszkodzony lub spadł z twojego klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może naprawić twój klucz Ram ProMaster. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego klucza, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Ram ProMaster.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Ram ProMaster?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz myśleć o ominięciu immobilizera z Ram ProMaster, nie jest to w ogóle zalecane z wielu powodów. Pierwszy Twój Ram ProMaster byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. Właściwie, bez skrzynki immobilisera, po prostu zrobienie „przewodów” może wystarczyć, aby go uruchomić. Dodatkowo do tego Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli potwierdzi, że immobilizer w urządzeniu Ram ProMaster został usunięty, ominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony nadal podają metodę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ram ProMaster, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Ram ProMaster.

Ссылка на основную публикацию