Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Renault Koleos ?

Twój Renault Koleos nie chce odpalić? Czy testowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że problem tkwi w Twoim immobilizerze ? W rzeczywistości jest to całkiem prawdopodobne, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już uruchamiać, czy też gaśnie podczas uruchamiania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Renault Koleos ? Jesteś na dobrej stronie, stworzyliśmy ten post, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać Twoje wątpliwości związane z tym elementem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Renault Koleos, a następnie różne techniki jego wyłączania.

Jak działa system immobilizera w Renault Koleos

Przed wyjaśnieniem różnych dostępnych alternatyw, oto krótkie wprowadzenie wyjaśniające cel i działanie immobilizera w Twoim Renault Koleos. Ten element elektroniczny pojawił się 30 lat temu i ma zapobiec kradzieży Twojego Renault Koleos. Rzeczywiście, dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zawarte w ECU i antena odbiorcza na neiman, twój Renault Koleos pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, kontroluje, że kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, którego wymaga twój boks unieruchamiający. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczyku) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Renault Koleos ?

Różne alternatywy dla ominięcia immobilizera w Twoim Renault Koleos

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, twój klucz nie pozwala już na uruchomienie Renault Koleos, chcesz dezaktywować immobilizer swojego Renault Koleos, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tej techniki, aby go uruchomić i zabrać go do warsztatu, aby sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej ważny proces przywracania normalnego rozruchu pojazdu. Rzeczywiście, ze swoim pojazdem powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoje Renault Koleos), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić swój pojazd, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu potwierdzenia cyfry i wznowienia, duplikuj proces, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Renault Koleos bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u sprzedawcy

Jeśli pomimo wymiany baterii różne próby wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Renault Koleos nadal nie działają, prawdopodobnie problem dotyczy Twojego klucza. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć system immobilizera w swoim Renault Koleos. Rzeczywiście, twój transponder musiał zostać uszkodzony lub spadł z twojego klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może przywrócić twój klucz Renault Koleos. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego klucza, dzięki temu nie będziesz musiał wyjmować immobilizera z Twojego Renault Koleos.

Weiterlesen:
Światło stopu Renault Koleos pozostaje włączone, co robić ?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz ulec pokusie ominięcia immobilizera w swoim Renault Koleos, nie jest to w ogóle zalecane z kilku powodów. Pierwszy Twój Renault Koleos byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. Rzeczywiście, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. Dodatkowo do tego Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli zorientuje się, że immobilizer w Twoim Renault Koleos został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony nadal podają technikę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Renault Koleos, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Renault Koleos.

Ссылка на основную публикацию