Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Renault Megane ?

Twoje Renault Megane już się nie uruchamia? Czy próbowałeś różnych rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem pochodzi z Twojego immobilizera? W rzeczywistości jest to możliwe, a nawet pytanie, czy Twój samochód nie chce już się uruchamiać lub gaśnie podczas uruchamiania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Renault Megane ? Jesteś we właściwym miejscu, stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wyraźniej widzieć i naprawić problemy związane z tą częścią. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Renault Megane, a następnie różne metody jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Renault Megane

Zanim opiszemy różne dostępne alternatywy, oto krótkie wprowadzenie, aby zademonstrować przeznaczenie i działanie immobilizera w Twoim Renault Megane. Ten element elektroniczny pojawił się 30 lat temu i ma na celu zapobieżenie kradzieży Twojego Renault Megane. Rzeczywiście, dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zawarte w ECU i antena odbiorcza na neimanie, twoje Renault Megane pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym, czego oczekuje twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci to zacząć. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) ten system będzie działał.

Weiterlesen:
Wibracje zmiany biegów w Renault Megane 3 ?

Różne możliwości obejścia immobilizera w Twoim Renault Megane

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, twój klucz nie pozwala już na uruchomienie Renault Megane, chcesz dezaktywować immobilizer swojego Renault Megane, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego podejścia, aby go uruchomić i zabrać go do mechanika, aby sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej ważna operacja, aby przywrócić normalny rozruch pojazdu. Rzeczywiście, ze swoim pojazdem powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoje Renault Megane), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić swój pojazd, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, powtarzaj operację, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Twojego Renault Megane bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u sprzedawcy

Jeśli pomimo wymiany baterii różne próby wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Renault Megane nadal nie działają, prawie na pewno chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć urządzenie immobilizera w swoim Renault Megane. Rzeczywiście, twój transponder musiał być uszkodzony lub musiał spaść z kluczyka. Aby rozwiązać ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może przywrócić twój klucz Renault Megane. Określona przez to, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i chcesz nowy funkcjonalny klucz, dzięki czemu nie będziesz musiał wyjmować immobilizera z Twojego Renault Megane.

Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Renault Megane 4 ?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz być zainteresowany ominięciem immobilizera w swoim Renault Megane, nie jest to w ogóle zalecane z różnych powodów. Pierwszy Twoje Renault Megane byłoby znacznie bardziej podatne na próby kradzieży. Rzeczywiście, bez skrzynki immobilisera, po prostu zrobienie „przewodów” może wystarczyć, aby go uruchomić. Co więcej, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli potwierdzi, że immobilizer w Twoim Renault Megane został usunięty, ominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony nadal podają metodę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Renault Megane, przejdź do naszej kategorii Renault Megane.

Ссылка на основную публикацию