Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Renault Twingo 2 ?

Twoje Renault Twingo 2 już się nie uruchamia? Przetestowałeś wszystko? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem pochodzi z Twojego immobilizera? W rzeczywistości jest to całkiem prawdopodobne, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już odpalić lub zgaśnie podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Renault Twingo 2 ? Jesteś na dobrym artykule, zrobiliśmy ten post, aby pomóc Ci lepiej widzieć i naprawić swoje obawy związane z tą częścią. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Renault Twingo 2, a następnie różne metody jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Renault Twingo 2

Zanim wyjaśnimy Ci różne dostępne rozwiązania, oto krótkie wprowadzenie, które pokaże Ci cel i działanie immobilizera w Twoim Renault Twingo 2. Ten element elektroniczny pojawił się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Renault Twingo 2. Faktycznie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neimanie, Twój Renault Twingo 2 pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym, czego oczekuje twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) urządzenie to będzie działać.

Różne możliwości obejścia immobilizera w Twoim Renault Twingo 2

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, Twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie Renault Twingo 2, chcesz dezaktywować immobilizer Twojego Renault Twingo 2, ale przede wszystkim spróbuj tego procesu, aby go uruchomić i zabrać go do warsztatu sprawdzić, czy nie możesz wykonaj mniej znaczącą procedurę, aby przywrócić normalny rozruch samochodu. W rzeczywistości do samochodu powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoje Renault Twingo 2), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, powtarzaj procedurę, aż wprowadzisz pełny kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Twojego Renault Twingo 2 bez konieczności demontażu immobilizera.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Renault Twingo 3 ?

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u dealera samochodowego

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Renault Twingo 2 nadal nie działa, prawdopodobnie chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć immobilizer w swoim Renault Twingo 2. W rzeczywistości Twój transponder musiał być osłabiony lub musiał spaść z klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może naprawić Twój kluczyk do Renault Twingo 2. Na podstawie tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego, funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Renault Twingo 2.

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz ulec pokusie ominięcia immobilizera w Twoim Renault Twingo 2, nie jest to w ogóle zalecane z różnych powodów. Pierwszy Twoje Renault Twingo 2 byłoby znacznie bardziej podatne na próby kradzieży. W rzeczywistości, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. Ponadto, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli potwierdzi, że immobilizer w Twoim Renault Twingo 2 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. To jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal podają proces, podjęliśmy decyzję, aby tego nie ujawniać, ponieważ może to pomóc ludziom o złych intencjach.

Więcej wskazówek dotyczących Renault Twingo 2 znajdziesz w kategorii Renault Twingo 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector