Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Renault Twingo 3 ?

Twoje Renault Twingo 3 nie chce się uruchomić? Czy analizowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I masz wrażenie, że kłopoty emanują z Twojego immobilizera ? Właściwie jest to prawdopodobne, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już się uruchamiać, czy też gaśnie podczas uruchamiania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Renault Twingo 3 ? Jesteś na dobrym artykule, napisaliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci wyraźniej widzieć i rozwiązać problemy związane z tym komponentem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Renault Twingo 3, a następnie różne sposoby jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Renault Twingo 3

Zanim opiszemy różne dostępne rozwiązania, oto krótkie wprowadzenie opisujące cel i działanie immobilizera w Twoim Renault Twingo 3. Ten element elektroniczny pojawił się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Renault Twingo 3. W rzeczywistości , dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zawarte w ECU i antena odbiorcza na neiman, Twój Renault Twingo 3 pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, kontroluje, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, o które pyta twoje okno unieruchamiania. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczyku) urządzenie to będzie działać.

Różne możliwości obejścia immobilizera w Twoim Renault Twingo 3

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Po pierwsze, Twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie Twojego Renault Twingo 3, chcesz dezaktywować immobilizer Twojego Renault Twingo 3, ale przede wszystkim spróbuj tej procedury, aby go uruchomić i zanieś do mechanika, sprawdź, czy nie możesz wykonaj mniej znaczący proces, aby przywrócić normalny rozruch samochodu. W rzeczywistości do samochodu powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoje Renault Twingo 3), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy w celu potwierdzenia cyfry i wznowienia, powtarzaj proces, aż wprowadzisz pełny kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Twojego Renault Twingo 3 bez konieczności demontażu immobilizera.

Weiterlesen:
Lampka świecy żarowej, która zapala się podczas jazdy moim Renault Twingo 2

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u sprzedawcy

Jeśli pomimo wymiany baterii inny próbuje wprowadzić kod immobilizera w Twoim Renault Twingo 3 nadal nie chce się uruchomić, najprawdopodobniej problem dotyczy Twojego klucza. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć system immobilizera w swoim Renault Twingo 3. W rzeczywistości Twój transponder musiał być uszkodzony lub musiał spaść z kluczyka. Aby naprawić ten problem, tylko rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub w salonie samochodowym kto może naprawić kluczyk do Twojego Renault Twingo 3. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro w salonie samochodowym, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego, funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Renault Twingo 3.

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz pomyśleć o pominięciu immobilizera w swoim Renault Twingo 3, nie jest to zalecane z różnych powodów. Pierwszy Twoje Renault Twingo 3 byłoby znacznie bardziej podatne na próby kradzieży. W rzeczywistości, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. Ponadto, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli stwierdzi, że immobilizer w Twoim Renault Twingo 3 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre witryny nadal podają proces, podjęliśmy decyzję, aby go nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Twingo 3, skonsultuj się z naszą kategorią Renault Twingo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector