Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Renault Twingo ?

Twoje Renault Twingo już się nie uruchamia? Czy analizowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem pochodzi z Twojego immobilizera? Z pewnością jest to możliwe, a nawet to, czy pojazd nie chce już ruszać lub gaśnie podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Renault Twingo ? Jesteś na dobrej stronie internetowej, zrobiliśmy ten post, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać problemy związane z tym komponentem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Renault Twingo, a następnie różne sposoby jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Renault Twingo

Zanim omówimy różne dostępne alternatywy, oto krótkie wprowadzenie wyjaśniające rolę i funkcje immobilizera w Twoim Renault Twingo. Ten element elektroniczny pojawił się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Renault Twingo. Właściwie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neimanie, Twoje Renault Twingo pojedzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym, czego oczekuje twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci zacząć. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) urządzenie to będzie działać.

Różne rozwiązania umożliwiające obejście immobilizera w Twoim Renault Twingo

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Pierwsza technika, twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie Renault Twingo, chcesz wyłączyć immobilizer swojego Renault Twingo, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tej procedury, aby go uruchomić i zabrać go do warsztatu sprawdzić, czy nie możesz zrobić mniej znacząca operacja, aby przywrócić normalny rozruch pojazdu. Właściwie w samochodzie powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoje Renault Twingo), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić swój pojazd, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, powtarzaj operację, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Twojego Renault Twingo bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub w salonie samochodowym

Jeśli pomimo wymiany baterii różne próby wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Renault Twingo nadal nie działają, prawdopodobnie problem dotyczy Twojego klucza. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć system immobilizera w swoim Renault Twingo. Właściwie twój transponder musiał zostać uszkodzony lub spadł z kluczyka. Aby rozwiązać ten problem, tylko rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u twojego dealera kto może naprawić Twój kluczyk do Renault Twingo. Określona przez to, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz duplikat lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u sprzedawcy, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego, funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Renault Twingo.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Renault Twingo 3 ?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz ulec pokusie ominięcia immobilizera w swoim Renault Twingo, z pewnych powodów nie jest to w ogóle zalecane. Pierwszy Twoje Renault Twingo byłoby znacznie bardziej podatne na próby kradzieży. Właściwie, bez skrzynki immobilisera, po prostu zrobienie „przewodów” może wystarczyć, aby go uruchomić. Ponadto, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli stwierdzi, że immobilizer w Twoim Renault Twingo został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony nadal podają metodę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to pomóc osobom o złych intencjach.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków dotyczących Renault Twingo, przejdź do naszej kategorii Renault Twingo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector