Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Suzuki Grand Vitara ?

Twój Suzuki Grand Vitara już się nie uruchamia? Czy analizowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem emanuje z Twojego immobilizera? Jest to rzeczywiście możliwe, a nawet pytanie, czy Twój samochód nie chce już się uruchamiać lub gaśnie podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Suzuki Grand Vitara ? Jesteś we właściwym miejscu, stworzyliśmy ten artykuł, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać problemy związane z tym komponentem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Suzuki Grand Vitara, a następnie różne metody jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Suzuki Grand Vitara

Zanim omówimy różne dostępne alternatywy, oto krótkie wprowadzenie wyjaśniające cel i funkcje immobilizera w Twoim Suzuki Grand Vitara. Ten element elektroniczny pojawił się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Suzuki Grand Vitara. Faktycznie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neiman, twój Suzuki Grand Vitara pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest rzeczywiście tym wymaganym przez twoje pudełko unieruchomienia. Dopiero w tej chwili że umożliwi Ci włączenie samochodu. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) ten system będzie działał.

Różne alternatywy dla ominięcia immobilizera w Twoim Suzuki Grand Vitara

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Pierwsza procedura, Twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie Suzuki Grand Vitara, chcesz wyłączyć immobilizer swojego Suzuki Grand Vitara, ale przede wszystkim powinieneś wypróbować tę technikę, aby go uruchomić i zabrać do mechanika, aby sprawdzić, czy możesz nie wykonywać mniej ważnej procedury, aby przywrócić normalny rozruch pojazdu. W rzeczywistości ze swoim pojazdem powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Suzuki Grand Vitara), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić swój pojazd, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, powtarzaj procedurę, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Suzuki Grand Vitara bez konieczności demontażu immobilizera.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Suzuki Grand Vitara?

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u dealera samochodowego

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Suzuki Grand Vitara nadal nie chce się uruchomić, prawdopodobnie problem dotyczy Twojego klucza. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć system immobilizera w swoim Suzuki Grand Vitara. W rzeczywistości twój transponder musiał być osłabiony lub musiał spaść z klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u Twojego dealera samochodowego kto może naprawić Twój klucz Suzuki Grand Vitara. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz duplikat lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u dealera samochodowego, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Suzuki Grand Vitara.

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz mieć ochotę ominąć immobilizer w swoim Suzuki Grand Vitara, nie jest to zalecane z różnych powodów. Pierwszy Twój Suzuki Grand Vitara byłby znacznie bardziej podatny na próby kradzieży. W rzeczywistości, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. Co więcej, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli okaże się, że immobilizer w Twoim Suzuki Grand Vitara został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal oferują technikę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to pomóc ludziom o złych intencjach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Suzuki Grand Vitara, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Suzuki Grand Vitara.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector