Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Toyota Avalon ?

Twoja Toyota Avalon nie chce odpalić? Czy próbowałeś różnych rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem emanuje z Twojego immobilizera? Jest to z pewnością możliwe, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój samochód nie chce już odpalać lub gaśnie podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swojej Toyocie Avalon? Jesteś na dobrym artykule, napisaliśmy tę treść, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiązać problemy związane z tą częścią. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twojej Toyocie Avalon, a następnie różne sposoby jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Toyocie Avalon?

Przed wyjaśnieniem różnych dostępnych rozwiązań, oto krótkie wprowadzenie wyjaśniające rolę i funkcje immobilizera w Twojej Toyocie Avalon. Ta część elektroniczna została wynaleziona 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojej Toyoty Avalon. Rzeczywiście, dzięki transponderowi i antenie (cewce) dołączonej do kluczyka oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zawarte w ECU i antena odbiorcza na neiman, Twoja Toyota Avalon pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, którego oczekuje Twój boks unieruchamiający. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci zacząć. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) ten system będzie działał.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Toyota Avalon ?

Różne rozwiązania pozwalające ominąć immobilizer w Twojej Toyocie Avalon

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Pierwsza procedura, Twój kluczyk nie pozwala już na uruchomienie Toyoty Avalon, chcesz wyłączyć immobilizer swojej Toyoty Avalon, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tej procedury, aby go uruchomić i zabrać do warsztatu, aby sprawdzić, czy nie możesz wykonać mniej znacząca operacja przywracająca normalny rozruch pojazdu. Rzeczywiście, ze swoim pojazdem powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoją Toyotę Avalon), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić swój pojazd, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, duplikuj operację, aż wprowadzisz pełny kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Twojej Toyoty Avalon bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u dealera samochodowego

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twojej Toyocie Avalon nadal nie działa, prawdopodobnie chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć urządzenie immobilizera w swojej Toyocie Avalon. Rzeczywiście, twój transponder musiał zostać uszkodzony lub spadł z twojego klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko opcja, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub w salonie samochodowym kto może przywrócić klucz Toyota Avalon. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro w salonie samochodowym, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego klucza, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojej Toyoty Avalon.

Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik masowego przepływu powietrza w Toyota Avalon?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż możesz chcieć ominąć immobilizer w swojej Toyocie Avalon, nie jest to zalecane z różnych powodów. Pierwszy Twoja Toyota Avalon byłaby znacznie bardziej podatna na próby kradzieży. Rzeczywiście, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. W dodatku, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli okaże się, że immobilizer w Twojej Toyocie Avalon został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. Jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal podają metodę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Toyoty Avalon, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Toyota Avalon.

Ссылка на основную публикацию