Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Toyota Avensis ?

Twoja Toyota Avensis już się nie uruchamia? Czy analizowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem pochodzi z Twojego immobilizera? Właściwie jest to całkiem prawdopodobne, w rzeczywistości chodzi o to, czy twój pojazd nie chce już ruszać, czy też zatrzymuje się podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swojej Toyocie Avensis ? Jesteś we właściwym miejscu, stworzyliśmy ten post, aby pomóc Ci widzieć wyraźniej i rozwiązać problemy związane z tym komponentem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twojej Toyocie Avensis, a następnie różne techniki jego wyłączania.

Jak działa system immobilizera w Toyocie Avensis

Przed wyszczególnieniem różnych dostępnych alternatyw, oto krótkie wprowadzenie, które pokaże Ci cel i działanie immobilizera w Twojej Toyocie Avensis. Ten elektroniczny element pojawił się 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojej Toyoty Avensis. Właściwie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neimanie, Twoja Toyota Avensis pójdzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, którego wymaga twój boks unieruchamiający. Dopiero w tej chwili że pozwoli Ci włączyć samochód. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) ten system będzie działał.

Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Toyota Avensis ?

Różne alternatywy dla ominięcia immobilizera w Twojej Toyocie Avensis

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Pierwsza procedura, twój kluczyk nie pozwala już uruchomić Toyoty Avensis, chcesz wyłączyć immobilizer swojej Toyoty Avensis, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego podejścia, aby go uruchomić i zabrać go do mechanika, aby sprawdzić, czy nie możesz zrobić mniej istotna procedura przywracania normalnego rozruchu pojazdu. Właściwie w samochodzie powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoją Toyotę Avensis), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić swój pojazd, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, powtarzaj procedurę, aż wprowadzisz pełny kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Toyoty Avensis bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub u sprzedawcy

Jeśli pomimo wymiany baterii kilka prób wprowadzenia kodu immobilizera w Twojej Toyocie Avensis nadal nie chce się uruchomić, prawie na pewno chodzi o Twój klucz. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć urządzenie immobilizera w swojej Toyota Avensis. Właściwie twój transponder musiał zostać uszkodzony lub spadł z twojego klucza. Aby rozwiązać ten problem, tylko rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u twojego dealera kto może przywrócić twój klucz Toyota Avensis. W zależności od tego, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz duplikat lub „kartę uwierzytelniającą” i około 350 euro u sprzedawcy, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego funkcjonalnego klucza, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojej Toyoty Avensis.

Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w mojej Toyocie Avensis?

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż może Cię kusić ominięcie immobilizera w Twojej Toyocie Avensis, nie jest to w ogóle zalecane z wielu powodów. Pierwszy Twoja Toyota Avensis byłaby znacznie bardziej podatna na próby kradzieży. Właściwie bez skrzynki immobilisera samo przeciągnięcie „przewodów” może wystarczyć do uruchomienia samochodu. Dodatkowo do tego Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli wie, że immobilizer w Twojej Toyota Avensis został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. To jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal podają metodologię, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Toyoty Avensis, spójrz na kategorię Toyota Avensis.

Ссылка на основную публикацию