Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć immobilizer Volvo XC60 ?

Twoje Volvo XC60 już się nie uruchamia? Czy analizowałeś różne rzeczy? Akumulator, alternator, zapasowe klucze… I czujesz, że problem emanuje z Twojego immobilizera? Jest to z pewnością możliwe, w rzeczywistości chodzi o to, czy Twój pojazd nie chce już ruszać, czy też zatrzymuje się podczas ruszania bez powodu. Chcesz wyłączyć immobilizer w swoim Volvo XC60 ? Jesteś na dobrej stronie internetowej, napisaliśmy ten post, aby pomóc Ci lepiej widzieć i rozwiać wątpliwości związane z tym elementem. Najpierw zobaczymy, jak działa immobilizer w Twoim Volvo XC60, a następnie różne sposoby jego wyłączenia.

Jak działa system immobilizera w Volvo XC60

Zanim opiszesz różne dostępne opcje, oto krótkie wprowadzenie, które pokaże Ci przeznaczenie i funkcje immobilizera w Twoim Volvo XC60. Ten element elektroniczny został wynaleziony 30 lat temu i ma na celu zapobieganie kradzieży Twojego Volvo XC60. Faktycznie, dzięki transponderowi i antenie (cewce) zintegrowanej w kluczyku oraz skrzynce sterowniczej unieruchamiania zintegrowany w ECU i antena odbiorcza na neiman, Twoje Volvo XC60 pojedzie za każdym razem, gdy wkładasz kluczyk do stacyjki, sprawdza, czy kod emitowany przez Twój kluczyk jest w rzeczywistości tym, którego wymaga twój boks unieruchamiający. Dopiero w tej chwili że umożliwi Ci włączenie samochodu. To dzięki technologii RFID (chip w kluczu) urządzenie to będzie działać.

Weiterlesen:
Jak odłączyć akumulator w moim Volvo XC60?

Różne alternatywy umożliwiające obejście immobilizera w Twoim Volvo XC60

Wprowadź kod, aby wyłączyć immobilizer

Pierwsza technika, twój kluczyk nie pozwala już uruchomić Volvo XC60, chcesz wyłączyć immobilizer swojego Volvo XC60, ale przede wszystkim powinieneś spróbować tego podejścia, aby go uruchomić i zabrać go do warsztatu sprawdzić, czy nie możesz zrobić mniej znacząca operacja, aby przywrócić normalny rozruch samochodu. W rzeczywistości w samochodzie powinieneś mieć zapasowy kluczyk (który powinieneś wypróbować i który powinien uruchomić Twoje Volvo XC60), ale jeśli go nie masz powinieneś mieć przynajmniej „kartę uwierzytelniającą”, zawiera kod startowy. Dzięki temu kodowi nadal będziesz mógł uruchomić samochód, wpisując go ręcznie. Aby to zrobić, włącz zapłon, użyj scentralizowanego przycisku, aby wprowadzić cyfry, kilka szybkich naciśnięć (przykład: 2 dla cyfry 2), a następnie zatrzymanie się na półtorej sekundy, aby zatwierdzić cyfrę i wznowić, powtarzaj operację, aż wprowadzisz cały kod. Powinno to umożliwić uruchomienie Volvo XC60 bez konieczności demontażu immobilizera.

Napraw klucz u kluczowego specjalisty lub w salonie samochodowym

Jeśli pomimo wymiany baterii różne próby wprowadzenia kodu immobilizera w Twoim Volvo XC60 nadal nie działają, najprawdopodobniej problem dotyczy Twojego klucza. Rozumiemy, że nadal chcesz ominąć system immobilizera w swoim Volvo XC60. W rzeczywistości twój transponder musiał być uszkodzony lub musiał spaść z kluczyka. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy rozwiązanie, udaj się do kluczowego specjalisty (dostępne również w Internecie) lub u twojego dealera kto może naprawić Twój kluczyk do Volvo XC60. Określona przez to, do kogo idziesz naprawa powinna kosztować około 100 euro, jeśli nadal masz kopię lub „kartę kodów” i około 350 euro u sprzedawcy, jeśli nie masz pomocy i potrzebujesz nowego, funkcjonalnego kluczyka, unikniesz konieczności wyjmowania immobilizera z Twojego Volvo XC60.

Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Volvo XC60 nie jest już zimna

Ręcznie usuń immobilizer

Chociaż może Cię kusić ominięcie immobilizera w Twoim Volvo XC60, nie jest to w ogóle zalecane z kilku powodów. Pierwszy Twoje Volvo XC60 byłoby znacznie bardziej podatne na próby kradzieży. W rzeczywistości, bez skrzynki immobilisera, samo przeciągnięcie przewodów może wystarczyć, aby włączyć samochód. Ponadto, Twoje ubezpieczenie, w przypadku kradzieży najprawdopodobniej nie zwróci Ci pieniędzy jeśli okaże się, że immobilizer w Twoim Volvo XC60 został usunięty, pominięty lub dezaktywowany. To jeśli nadal chcesz to zrobić, niektóre strony internetowe nadal podają metodę, podjęliśmy decyzję, aby jej nie ujawniać, ponieważ może to przynieść korzyści osobom o złych intencjach.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Volvo XC60, przejdź do naszej kategorii Volvo XC60.

Ссылка на основную публикацию