Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć lampkę serwisową Citroen Xantia

W dzisiejszych czasach pilnowanie samochodu jest niezbędne, w rzeczywistości, jeśli nie wykonujesz minimalnej rutynowej obsługi lub nie myślisz o sygnałach nieprawidłowości, ryzykujesz, że samochód stanie się nieprzyjemny w użyciu . To jest dokładnie ten temat, który dziś porozmawiamy, jedną ze wskazań, że najbardziej przeszkadza właścicielom samochodów jest miernik wymiany oleju, jak wyłączyć lampkę serwisową w swoim Citroen Xantia? Aby to osiągnąć, najpierw zobaczymy, co wskazuje ten miernik, a następnie w drugim kroku procedurę, którą należy wykonać, aby wykonać reset kontrolki serwisowej w Citroen Xantia? .

Zainteresowanie i działanie lampki serwisowej Citroen Xantia:

Zacznijmy nasz przewodnik od objaśnienie lampki serwisowej na desce rozdzielczej Twojego Citroena Xantia .

Co oznacza kontrolka serwisowa w Citroen Xantia?

Zacznijmy naszą stronę z treścią od zainteresowania lampką serwisową w Twoim Citroen Xantia. Celem tego miernika jest ostrzeżenie o konieczności przeprowadzenia rutynowej obsługi Twojego Citroena Xantia, tj. wymiany oleju. W zależności od typu silnika pojazdu i używanego oleju, będziesz musiał to osiągnąć co 15 000 / 20 000 / 30 000 km… O tym parametrze decyduje producent. Generalnie będziesz w stanie rozpoznać tę lampkę ostrzegawczą, ponieważ jest ona zmaterializowana w formie płaskiego klucza na desce rozdzielczej który jest wyświetlany po uruchomieniu Citroena Xantia. Ten licznik jest również czasami nazywany lampka serwisowa w Citroen Xantia .

Po co resetować lampkę serwisową do zera w Citroen Xantia?

.

Kiedy wymiana oleju jest przeprowadzana w garażu, należy zresetować to światło, abyś mógł zostać ostrzeżony, kiedy musisz dokonać następnej wymiany oleju i aby lampka serwisowa zapala się po przybyciu na czas konserwacji Twojego Citroena Xantia . Jednak nawet jeśli dokonasz własnej wymiany oleju, będziesz musiał zresetować ten licznik z tych samych powodów. Ostatnia możliwość, sam wymieniasz olej i chcesz odsprzedać swojego Citroena Xantia, lepiej dla przyszłego kupującego, że przeprowadziłeś rutynowy serwis auta . Nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie zawartości, na temat tego, który olej wybrać, aby przeprowadzić wymianę oleju w Citroen Xantia.

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Citroen Xantia

Jak wyłączyć lampkę serwisową w Citroen Xantia?

Przejdźmy teraz do części, w której najprawdopodobniej jesteś najbardziej entuzjastycznie nastawiony do tej strony z treścią, jak wyłączyć lampkę serwisową w Citroen Xantia? Istnieje kilka metod w zależności od roku posiadania samochodu i opcji pojazdu silnikowego, my damy Ci tylko główne sposoby resetowania wskaźnika serwisowego pojazdu silnikowego .

wyłącz lampkę serwisową przyciskiem licznika kilometrów:

Pierwsze rozwiązanie, możesz spróbować pojazd silnikowy wyłączyć, naciskając przycisk licznika kilometrów w swoim Citroen Xantia, a następnie włącz zapłon i pozwól nacisnąć i przytrzymać przez 10 sekund. Wystarczy wyłączyć zapłon i uruchomić pojazd, aby sprawdzić, czy ta procedura jest kompatybilna z Twoim Citroen Xantia.

wyłącz lampkę serwisową za pomocą alertu skrętu comodo:

Druga możliwość, będziesz miał możliwość wyłącz lampkę serwisową swojego Citroena Xantia dzięki migającemu komodo tego . Wystarczy, że przy wyłączonym silniku i włączonym zapłonie wciśniesz przycisk na górze comodo, aż na desce rozdzielczej pojawi się zbiornik z kroplą oleju, przytrzymaj go, aż zniknie kontrolka.

wyłącz lampkę serwisową w Citroen Xantia za pomocą narzędzia diagnostycznego OBD:

.

Metoda, która zadziała we wszystkich modelach, ale wymaga narzędzia diagnostycznego. Możesz dzięki wtyczce diagnostycznej twojego Citroena Xantia zresetuj wskaźnik spustu, działając na jego komputerze . Potrzebujesz narzędzia OBD, które kosztuje od 10 do 50 euro, możesz dowiedzieć się, jak z niego korzystać, na naszej stronie treści Citroen Xantiajak odczytać kod błędu w Citroen Xantia.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Citroen Xantia, co robić ?

Wyłącz lampkę serwisową, korzystając z instrukcji serwisowej Twojego Citroena Xantia:

Wreszcie, może się to wydawać logiczne, ale dokładną procedurę dla swojego modelu samochodu znajdziesz w instrukcji obsługi samochodu. Jeśli żadna z naszych technik nie działa, zapraszamy do obejrzenia.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków o Citroen Xantia, przejdź do naszej kategorii Citroen Xantia.

Ссылка на основную публикацию