Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć lampkę serwisową Lincoln MKC

W dzisiejszych czasach zwracanie uwagi na swój samochód jest bardzo ważne. Jeśli nie wykonujesz minimalnych czynności konserwacyjnych lub nie przyjrzysz się sygnałom nieprawidłowości, istnieje duże ryzyko, że samochód stanie się nieprzyjemny w użytkowaniu. Na tym właśnie się dzisiaj skupimy, jedną ze wskazań, które najbardziej przeszkadzają kierowcom, jest licznik wymiany oleju, jak wyłączyć lampkę serwisową na swoim Lincoln MKC? Aby to osiągnąć, najpierw odkryjemy, co oznacza ten miernik, a następnie w drugim kroku, procedurę, którą należy wykonać, aby przeprowadzić reset wskaźnika serwisowego na Lincoln MKC? .

Zainteresowanie i działanie lampy serwisowej Lincoln MKC:

Zacznijmy nasz przewodnik od interpretacja lampki serwisowej na desce rozdzielczej Twojego Lincolna MKC .

Co oznacza lampka serwisowa wskaźnika na Lincoln MKC?

Zacznijmy nasz artykuł od zainteresowania lampką serwisową w Twoim Lincoln MKC. Celem tego miernika jest poinformowanie o konieczności przeprowadzenia konserwacji Twojego Lincolna MKC, czyli wymiany oleju. W zależności od rodzaju silnika Twojego samochodu i używanego oleju będziesz musiał to robić co 15 000 / 20 000 / 30 000 km… O tym parametrze decyduje producent. Generalnie będziesz mieć możliwość zidentyfikowania tej lampki ostrzegawczej, ponieważ jest ona zmaterializowana w formie płaskiego klucza na desce rozdzielczej który jest wyświetlany po uruchomieniu Lincoln MKC. Ten licznik jest również czasami znany jako lampka serwisowa na Lincoln MKC .

Po co resetować lampkę serwisową na zero w Lincoln MKC?

.

Kiedy zlecasz wymianę oleju w warsztacie, należy zresetować tę lampkę, abyś mógł zostać poinformowany, kiedy musisz dokonać następnej wymiany oleju i aby lampka serwisowa zapala się po przybyciu na czas konserwacji Twojego Lincolna MKC . Z drugiej strony, niezależnie od tego, czy dokonasz własnej wymiany oleju, będziesz musiał zresetować ten licznik dla tych samych czynników. Ostatnia możliwość, dokonujesz własnej wymiany oleju i chcesz odsprzedać swojego Lincolna MKC, lepiej, aby przyszły nabywca miał pewność, że przeprowadziłeś konserwację samochodu . Nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule na temat wyboru oleju do wymiany oleju w Lincoln MKC.

Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Lincoln MKS?

Jak wyłączyć lampkę serwisową w Lincoln MKC?

Przejdźmy teraz do części, która prawdopodobnie najbardziej Ci odpowiada, jak wyłączyć lampkę serwisową na Lincoln MKC? Istnieje kilka metod w zależności od roku Twojego samochodu i opcji Twojego samochodu, my tylko Ci damy główne metody resetowania wskaźnika serwisowego twojego samochodu; .

wyłącz lampkę serwisową przyciskiem licznika kilometrów:

Pierwsze rozwiązanie, możesz spróbować wyłącz samochód, naciskając przycisk licznika kilometrów w swoim Lincoln MKC, a następnie włącz zapłon i pozwól nacisnąć i przytrzymać przez 10 sekund. Wystarczy wyłączyć zapłon i uruchomić pojazd, aby sprawdzić, czy ten proces jest zgodny z Twoim Lincoln MKC.

wyłącz światło serwisowe za pomocą kierunkowskazu comodo:

Druga możliwość, będziesz miał możliwość wyłącz lampkę serwisową swojego Lincolna MKC dzięki migającemu komodo tego . Wystarczy, że przy wyłączonym silniku i włączonym zapłonie wciśniesz przycisk na górze comodo, aż na desce rozdzielczej pojawi się zbiornik z kroplą oleju, przytrzymaj go, aż zniknie kontrolka.

wyłącz lampkę serwisową na Lincoln MKC za pomocą przyrządu diagnostycznego OBD:

.

Podejście, które będzie działać we wszystkich modelach, ale wymaga narzędzia diagnostycznego. Możesz dzięki wtyczce diagnostycznej Twojego Lincolna MKC zresetuj wskaźnik spustu działając na jego komputerze . Będziesz potrzebować narzędzia OBD, które kosztuje od 10 do 50 euro, możesz dowiedzieć się, jak go używać w naszym artykule Lincoln MKCjak odczytać kod błędu w Lincoln MKC.

Wyłącz lampkę serwisową, korzystając z instrukcji serwisowej Lincoln MKC:

Wreszcie może się to wydawać oczywiste, ale dokładną procedurę dla modelu pojazdu znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jeśli żadna z naszych technik nie działa, spójrz.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Lincoln MKC

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Lincoln MKC, skonsultuj się z naszą kategorią Lincoln MKC.

Ссылка на основную публикацию