Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyłączyć lampkę serwisową Subaru Forester

W dzisiejszych czasach pilnowanie pojazdu jest niezbędne, prawdę mówiąc, jeśli nie wykonujesz minimalnej rutynowej obsługi lub nie zastanawiasz się nad oznakami nieprawidłowości, ryzykujesz, że odkryjesz, że Twój samochód zgniata. To jest dokładnie ten temat, o którym będziemy dzisiaj mówić, jednym ze znaków, które najbardziej niepokoją kierowców jest licznik wymiany oleju, jak wyłączyć lampkę serwisową w Subaru Forester? Aby to zrobić, najpierw odkryjemy, co oznacza ten miernik, a następnie w drugim kroku procedurę, której należy się trzymać, aby przeprowadzić reset wskaźnika serwisowego na Subaru Forester? .

Korzyści i działanie lampy serwisowej Subaru Forester:

Zacznijmy nasz przewodnik od znaczenie kontrolki serwisowej na desce rozdzielczej Twojego Subaru Forester .

Co oznacza kontrolka serwisowa na Subaru Forester?

Zacznijmy nasz artykuł od zainteresowania lampką serwisową w Twoim Subaru Forester. Celem tego miernika jest ostrzeżenie o konieczności przeprowadzenia rutynowego serwisu Subaru Forester, tj. wymiany oleju. W zależności od typu jednostki silnika Twojego samochodu i używanego oleju, będziesz musiał to zrobić co 15 000 / 20 000 / 30 000 km… O tej zmiennej decyduje producent. Generalnie będziesz w stanie dostrzec to ostrzeżenie, ponieważ się zmaterializowało w formie płaskiego klucza na desce rozdzielczej który jest wyświetlany po włączeniu Subaru Forester. Ten licznik jest również czasami nazywany lampka serwisowa na Subaru Forester .

Po co resetować lampkę serwisową na zero w Subaru Forester?

.

Kiedy zlecisz wymianę oleju w garażu, należy zresetować tę lampkę, abyś mógł zostać poinformowany, kiedy musisz zrobić następną wymianę oleju i aby lampka serwisowa zapala się po przybyciu na czas konserwacji Subaru Forester . Z drugiej strony, niezależnie od tego, czy dokonasz własnej wymiany oleju, będziesz musiał zresetować ten licznik z tych samych powodów. Ostatnia okazja, dokonujesz własnej wymiany oleju i chcesz odsprzedać Subaru Forester, lepiej, aby przyszły nabywca miał pewność, że wykonałeś rutynowy serwis pojazdu . Nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na temat wyboru oleju do wymiany oleju w Subaru Forester.

Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik przepływu powietrza w Subaru Forester?

Jak wyłączyć lampkę serwisową w Subaru Forester?

Przejdźmy teraz do części, która najprawdopodobniej Cię zainteresuje w tym artykule, jak wyłączyć lampkę serwisową w Subaru Forester? Istnieje kilka metod w zależności od roku Twojego samochodu i opcji Twojego samochodu, po prostu Ci podamy główne rozwiązania, aby zresetować wskaźnik serwisowy twojego samochodu .

wyłącz lampkę serwisową przyciskiem licznika kilometrów:

Pierwsze rozwiązanie, możesz spróbować samochód wyłącz, naciskając przycisk licznika kilometrów w Subaru Forester, a następnie włącz zapłon i pozwól nacisnąć i przytrzymać przez 10 sekund. Wystarczy wyłączyć zapłon i uruchomić pojazd, aby sprawdzić, czy ta procedura jest kompatybilna z Twoim Subaru Forester.

wyłącz lampkę serwisową za pomocą alertu skrętu comodo:

Druga okazja, będziesz mógł wyłącz lampkę serwisową swojego Subaru Forester dzięki migającemu komodo tego . Wystarczy, że przy wyłączonym silniku, włączonym zapłonie wciśniesz przycisk na górze comodo, aż na desce rozdzielczej pojawi się zbiornik z kroplą oleju, przytrzymaj go, aż zgaśnie kontrolka.

wyłącz lampkę serwisową w Subaru Forester za pomocą narzędzia diagnostycznego OBD:

.

Technika, która będzie działać we wszystkich modelach, ale wymaga narzędzia diagnostycznego. Możesz dzięki wtyczce diagnostycznej Twojego Subaru Forester zresetuj wskaźnik odpływu działając na jego komputerze . Potrzebujesz narzędzia OBD, które kosztuje od 10 do 50 euro, możesz dowiedzieć się, jak z niego korzystać, w naszym artykule Subaru Foresterjak odczytać kod błędu w Subaru Forester.

Wyłącz lampkę serwisową, korzystając z instrukcji serwisowej Subaru Forester:

Wreszcie, może się to wydawać logiczne, ale dokładną procedurę dla swojego modelu samochodu znajdziesz w instrukcji obsługi samochodu. Jeśli żadna z naszych technik nie działa, zapraszamy do obejrzenia.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Subaru Forester ?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Subaru Forester, przejdź do naszej kategorii Subaru Forester.

Ссылка на основную публикацию