Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyczyścić masowy przepływomierz powietrza w BMW serii 5?

Coraz więcej właścicieli samochodów stara się samodzielnie konserwować swoje pojazdy. Powoduje to znaczne oszczędności, ponieważ współczesne samochody wymagają coraz większej konserwacji i składają się z coraz większej liczby części technicznych, które powodują nowe awarie lub niedogodności. Jednym z problemów, który niepokoi coraz więcej posiadaczy BMW serii 5, jest zatkany przepływomierz powietrza, co skończy się utratą mocy i czarnymi spalinami. W tym artykule przyjrzymy się jak wyczyścić masowy przepływomierz powietrza w Twoim BMW serii 5? . Po pierwsze, pokażemy Ci, jak działa Twój czujnik masowego przepływu powietrza i jakie są jego zalety, po drugie, dlaczego może być istotne, aby wyczyścić ten czujnik i wreszcie jak wyczyścić czujnik masowego przepływu powietrza w BMW serii 5 .

Przydatność i działanie przepływomierza masowego powietrza BMW serii 5

.

Dlatego zaczynamy naszą stronę z treścią procedury i przeznaczenia przepływomierza BMW serii 5.

Przeznaczenie czujnika masowego przepływu powietrza w BMW serii 5

Czujnik masowego przepływu powietrza to część, która została opracowana całkiem niedawno i jest dostarczana specjalnie do modeli z silnikiem Diesla. Rzeczywiście, w przypadku silników wtryskowych dopływ paliwa i powietrza stał się bardzo precyzyjny i dlatego ważne jest, aby ECU znać dokładną objętość powietrza załadowanego do silnika aby zmienić działanie komplementarnych części dolotowych takich jak wtrysk czy zawór EGR, jeśli masz problemy z zaworem EGR w swoim BMW Serii 5, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady na naszej stronie treści na ten temat.

Działanie czujnika masowego przepływu powietrza w BMW serii 5

Teraz przyjrzymy się, jak to działa, zanim spróbujemy: wyczyść czujnik masowego przepływu powietrza w swoim BMW serii 5 , musisz już dowiedzieć się, jak to działa, aby poprawnie wykonać tę czynność konserwacyjną.

Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Bmw Serie 5 ?

Czujnik masowego przepływu powietrza jest zatem specjalnie po to, aby uzyskać informacje na temat wlotu powietrza w samochodzie. Aby to zrobić, należy go ustawić tuż za wlotem powietrza do BMW serii 5, czyli tuż za filtrem powietrza. To jest rura dostarczana z czujnikiem który przeanalizuje powietrze w wlocie i przekaże informacje do ECU twojego samochodu.

Po co czyścić czujnik masowego przepływu powietrza w BMW serii 5?

Czujnik masowego przepływu powietrza w Twoim BMW serii 5 może mieć problemy i właśnie to postaramy się odkryć i dowiedzieć się, z jakimi problemami możesz się spotkać!

Problemy z czujnikiem przepływu powietrza w BMW serii 5

Oto różne problemy, które może generować czujnik przepływu powietrza w Twoim BMW serii 5:

  • wyższe zużycie paliwa: ponieważ brudny przepływomierz z konieczności spowoduje większe zużycie paliwa z powodu słabego przepływu powietrza…
  • Utrata mocy: W związku z tym samym problemem, ten brak powietrza może generować utratę mocy silnika.
  • Trudności z uruchomieniem samochodu: Wreszcie jednym z ostatnich klasycznych problemów związanych z zabrudzonym przepływomierzem będzie to, że Twoje BMW serii 5 będzie miało większe trudności z uruchomieniem pojazdu.

Jak wyczyścić czujnik masowego przepływu powietrza w BMW serii 5?

Po przyjrzeniu się działaniu i obawach jakie przepływomierz może generować, przyjrzymy się jak rozwiązać te problemy opisując tobie jak wyczyścić masowy przepływomierz powietrza w Twoim BMW serii 5 . Powinieneś wiedzieć, że ta operacja jest dość prosta do wykonania i nie będziesz potrzebować zaawansowanych umiejętności mechanicznych, aby wykonać ją samodzielnie, jest to dobry sposób na uniknięcie podróży do mechanika i stromego rachunku. Zobacz poniżej różne kroki, których należy się trzymać, aby wykonać tę czynność konserwacyjną:

  • Po tym zlokalizował czujnik masowego przepływu powietrza Twojego BMW serii 5 , będziesz musiał go zdemontować. Aby to zrobić, działaj delikatnie, ale wystarczy zdemontować go po obu stronach kanału powietrznego i odłączyć wtyczkę elektryczną znajdującą się na nim.
  • Po rozłożeniu będziesz mógł przejść do kroku czyszczenie czujnika masowego przepływu powietrza w Twoim BMW serii 5 . Czujnik ten z czasem ulegnie zabrudzeniu i jego dwa „filamenty”, które będą przekazywać komputerowi informacje o jakości i temperaturze powietrza nie będą już miały możliwości prawidłowego zbierania danych, to w tym sensie będzie przeszkadzał działanie jednostki silnika Twojego BMW serii 5. Celem tego czyszczenia będzie usunięcie wszystkich nieczystych substancji, aby umożliwić mu ponownie wydajną pracę.
  • Niech zanurz dolną część czujnika masowego przepływu powietrza (nie zaślepkę) w acetonie lub innym rozpuszczalniku na kilka minut , który usunie większość brudu

    .

  • Teraz przejdziemy do bardzo delikatnego czyszczenia włókien przepływomierza. Musisz być bardzo uważaj, w każdym innym przypadku czujnik masowego przepływu powietrza zostanie trwale uszkodzony. Za pomocą cienkiego pędzla i rozpuszczalnika delikatnie wyczyść dwa włókna czujnika masowego przepływu powietrza . Jeśli za bardzo boisz się go zniszczyć, równie dobrze możesz je wyczyścić płynem hamulcowym w postaci aerozolu, spryskując strumieniem te włókna.
Weiterlesen:
Wibracje pedału hamulca w Bmw Serie 5 ?

Teraz wiesz jak wyczyścić masowy przepływomierz powietrza w Twoim BMW serii 5 , powinieneś wyczuć zauważalną różnicę w zachowaniu jednostki silnika.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące BMW serii 5, skonsultuj się z naszą kategorią BMW serii 5.

Ссылка на основную публикацию