Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wyjąć tylne siedzenie Opel Agila ?

Chęć rozwiązania drobnych czynności konserwacyjnych, które należy wykonać w pojeździe silnikowym, staje się coraz bardziej powszechna. W rzeczywistości roczny budżet zainwestowany w samochód jest spory, więc staranie się o jego serwisowanie bez pomocy wydaje się mądrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o dostęp do pompy paliwa, zmianę fotela, pranie plamy lub wyjątkowo transportowanie ciężkich rzeczy, niektórzy z was chcą wiedzieć jak zdjąć tylne siedzenie w Oplu Agila. W tym artykule postaramy się przedstawić różne rozwiązania w zależności od roku i serii Twojego Opla Agili.

Jak zdjąć tylne siedzenie w Oplu Agila z systemem śrub?

Zacznijmy od pierwszego scenariusza. Jeśli próbujesz znaleźć sposób na usunięcie tylnego siedzenia Twojego Opla Agili, które jest montowane tylko za pomocą 4 śrub, proces ten jest prawdopodobnie najłatwiejszy. W rzeczywistości, aby to osiągnąć, wystarczy odkręcić dwie nakrętki z tyłu siedzenia, dostępne z bagażnika, za pomocą bitu Torx. Następnie odkręć dwie nakrętki z przodu siedzenia, które znajdują się pod siedzeniem na poziomie przestrzeni na nogi pasażera. Pozwoli ci to całkowicie uwolnić go od mocowań i zabrać.

Jak zdjąć tylną kanapę Opel Agila z systemem klipsów?

Proces jest teraz trochę dłuższy do osiągnięcia, ponieważ jesteśmy ostrożni w stosunku do więzów, które są ustalone w mocy, generalnie boimy się zbyt mocno pociągnąć i zerwać jeden. Jak zdjąć tylne siedzenie mojego Opla Agili wyposażonego w system zacisków? Zwykle te klipsy będą znajdować się pod siedzeniem, zobaczysz je, gdy podniesiesz siedzisko ławki. Te klipsy często składają się z plastikowej części i metalowego żelazka, które się w nich zaciska, aby je zwolnić, należy nacisnąć plastikową część śrubokrętem i pociągnąć metalową część. W niektórych seriach, jeśli ta metoda nie działa, na ogół wystarczy pociągnięcie, aby je uwolnić.

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Oplu Agila, co robić ?

Jak zdemontować tylną kanapę Opel Agila z systemem składania ze śrubami tylko z przodu

Wreszcie ostatni proces usuwania tylnego siedzenia Twojego Opla Agili, od kilku lat składane siedzenie, które nie jest mocowane do tylnej części, w tym przypadku jest to najszybsze rozwiązanie, jakie możesz osiągnąć. Musisz tylko przechyl siedzenie do przodu, a uzyskasz dostęp do nakrętek Torx, które przytrzymują je do podwozia pojazdu. Po odkręceniu tych nakrętek powinieneś być w stanie zdjąć tylne siedzenie swojego Opla Agili.

To wszystko, teraz powinieneś mieć wszystkie szczegóły, których potrzebujesz, aby spokojnie zdjąć tylne siedzenie samochodu. Jeśli chcesz zdemontować inne części, takie jak zderzak Twojego Opla Agili, przygotowaliśmy również kilka artykułów, które pomogą Ci w tych misjach.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Opla Agili, spójrz na kategorię Opel Agila.

Ссылка на основную публикацию