Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Citroen C1?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o portfel, konieczne jest upewnienie się, że żarówki reflektorów są przez cały czas wydajne. W rzeczywistości żarówki zużywają się na części samochodowe, które nieuchronnie przepalają się z upływem czasu i w rezultacie wymagają wymiany. Pewnie jesteś na tej stronie bo jeden z twoich reflektorów jest przepalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych w Twoim Citroen C1, stworzyliśmy tę zawartość, aby pomóc Ci wykonać ten proces samodzielnie, bez konieczności udawania się do mechanika. Na początek przyjrzymy się, jak wymienić żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Citroen C1, a po drugie, jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Jak wymienić żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w moim Citroen C1?

Zaczniemy tę treść od wymiana żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Citroen C1, zwróć uwagę, że w zależności od roku i wykończenia Twojego samochodu może to nie być dokładny proces w użyciu, dlatego przedstawimy Ci dwa najbardziej klasyczne rozwiązania, aby wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w Twoim pojeździe.

Weiterlesen:
Drgania pedału hamulca w Citroen C1 ?

Wymień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w swoim Citroen C1 bez zdejmowania zderzaka.

Pierwsza technika to wymiana żarówki bez zdejmowania zderzaka Twojego samochodu. Pomimo tego, że proces ten jest najmniej skomplikowany, nie ma pewności, że możesz go przeprowadzić na swoim samochodzie. W rzeczywistości, w zależności od opcji i roku, w niektórych modelach zabraknie miejsca na taką wymianę żarówki. Oto dwa różne sposoby wymiany żarówki przednich świateł przeciwmgielnych w Twoim Citroen C1:

 • Wchodząc pod zderzak Twojego Citroena C1: Pierwsza technika, ustawisz się pod swoim samochodem, nie wahaj się podnieść go za pomocą podnośnika, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca pod zderzakiem. Będąc pod samochodem, wystarczy zdjąć klipsy plastikowej stopki, która zakrywa silnik silnika i która spoczywa na zderzaku, będziesz miał dostęp do bloku świateł przeciwmgłowych swojego Citroena C1 i nie będziesz miał żadnego więcej (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca) zdejmij plastikową osłonę, odłącz wtyczkę, naciśnij metalową część, aby wyjąć żarówkę i na koniec zamień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w swoim Citroen C1

  .

 • Po zdjęciu nadkola: Druga alternatywa, możesz zdjąć nadkole samochodu, aby uzyskać dostęp do bloku lamp przeciwmgielnych samochodu. Aby to zrobić, podnieś samochód, zdejmij przednie koła, a następnie zdejmij nadkole za pomocą dostarczonych w tym celu klipsów i wykonaj ten sam proces, jak opisano powyżej, aby wymień żarówkę światła przeciwmgielnego w swoim Citroen C1.

  Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w Twoim Citroen C1 zdejmując zderzak?

  Przyjrzymy się teraz sytuacji, w której z powodu braku miejsca w modelu samochodu jesteś zobowiązany do zdjęcia zderzaka Twojego Citroena C1, aby uzyskać dostęp do żarówki przedniego światła przeciwmgielnego Twojego samochodu. Aby to zrobić, musisz najpierw zdemontować przedni zderzak Twojego Citroena C1, nie wahaj się zajrzeć do naszej pełnej instrukcji, aby poznać dokładny proces, wiesz, aby podsumować, że będziesz potrzebować klucza torx i że będzie musiał odkręcić śruby pod maską, w nadkolach i pod samochodem. Po zdjęciu zderzaka wystarczy uzyskać dostęp do przedniego bloku lamp przeciwmgielnych i wymienić żarówkę w swoim Citroen C1 w taki sam sposób, jak opisano powyżej.

  Jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim Citroen C1?

  Wreszcie, jeśli chcesz Zmień tylną żarówkę przeciwmgielną swojego samochodu; proces jest znacznie łatwiejszy, oto różne kroki, które należy wykonać, aby zmienić tę żarówkę:

  • Przy bagażniku zdejmij wykładzinę podłogową z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę zespołu reflektorów od swojego Citroena C1.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnego światła przeciwmgielnego w samochodzie wyjmij wypaloną żarówkę
  • Włóż nową żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego do bloku reflektorów Twojego Citroena C1
  • Odłóż wszystko na miejsce

  Sprawdź, czy światła przeciwmgielne działają poprawnie, zanim wyruszysz w drogę i gotowe.

  Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Citroena C1, przejdź do naszej kategorii Citroen C1.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Citroen C1
Ссылка на основную публикацию