Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Citroen C15?

Bez względu na to, czy chodzi o Twoje bezpieczeństwo osobiste, o testy przydatności do ruchu drogowego, czy o portfel, konieczne jest zapewnienie, że Twoje żarówki reflektorów są cały czas sprawne. W rzeczywistości żarówki to części zużywające się, które oczywiście z czasem się przepalą i w konsekwencji będą musiały zostać wymienione. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich reflektorów jest przepalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych w Twoim Citroen C15, utworzyliśmy tę stronę zawartości, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę samodzielnie, bez konieczności udawania się do warsztatu. Na początek przyjrzymy się wymianie żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Citroen C15, a następnie, jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Jak wymienić żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w moim Citroen C15?

Zamierzamy rozpocząć tę stronę z treścią od wymiana żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Citroen C15, pamiętaj, że w zależności od roku i wykończenia Twojego samochodu może to nie być dokładna technika do zastosowania, dlatego przedstawimy Ci dwie najbardziej tradycyjne techniki wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Weiterlesen:
Cieknący wtryskiwacz w moim Citroen C15, co robić ?

Wymień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w swoim Citroen C15 bez zdejmowania zderzaka.

Pierwsza opcja, wymienimy żarówkę bez demontażu zderzaka Twojego samochodu. Mimo że ta technika jest najmniej trudna, nie ma pewności, że możesz ją wykonać na swoim samochodzie. W rzeczywistości, w oparciu o opcje i rok, w niektórych modelach nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby w ten sposób wymienić żarówkę. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przednich świateł przeciwmgielnych w Twoim Citroen C15:

 • Przejeżdżając pod zderzakiem Twojego Citroena C15: Przy pierwszym podejściu ustawisz się pod samochodem, nie wahaj się podnosić go na podnośniku, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca pod zderzakiem. Będąc pod autem, wystarczy zdjąć klipsy plastikowej stopki, która chroni silnik i która spoczywa na zderzaku, będziesz miał dostęp do bloku świateł przeciwmgłowych Twojego Citroena C15 i nie będziesz miał więcej (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca) zdejmij plastikową osłonę, odłącz wtyczkę, naciśnij metalową część, aby wyjąć żarówkę i na koniec zamień żarówkę przedniego światła przeciwmgielnego w swoim Citroen C15

  .

 • Po zdjęciu nadkola: Druga opcja, możesz zdjąć nadkole samochodu, aby uzyskać dostęp do bloku lamp przeciwmgielnych samochodu. Aby to zrobić, podnieś samochód, zdejmij przednie koła, a następnie zdejmij nadkole za pomocą dostarczonych w tym celu klipsów i wykonaj tę samą procedurę, jak wyjaśniono powyżej, aby wymień żarówkę światła przeciwmgielnego w swoim Citroen C15.

  Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w Twoim Citroen C15 zdejmując zderzak?

  Przyjrzymy się teraz sytuacji, w której z powodu braku miejsca w modelu samochodu musisz zdjąć zderzak Twojego Citroena C15, aby uzyskać dostęp do przedniej żarówki światła przeciwmgielnego Twojego samochodu. Aby to zrobić, musisz najpierw zdjąć przedni zderzak w swoim Citroen C15, nie wahaj się zapoznać z naszym kompletnym przewodnikiem, aby poznać dokładną operację, wiedzieć, aby podsumować, że będziesz potrzebować klucza torx i że będziesz musiał usunąć śruby pod maską, w nadkolach i pod samochodem. Po zdjęciu zderzaka wystarczy uzyskać dostęp do przedniego bloku lamp przeciwmgielnych i wymienić żarówkę w Twoim Citroen C15 w taki sam sposób, jak opisano powyżej.

  Jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim Citroen C15?

  Wreszcie, jeśli chcesz Zmień tylną żarówkę przeciwmgielną swojego samochodu; technika jest znacznie prostsza, oto różne kroki, których należy się trzymać, aby umożliwić wymianę tej żarówki:

  • Przy bagażniku zdejmij wykładzinę podłogową z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę zespołu reflektorów od swojego Citroena C15.
  • Po wykryciu żarówki tylnego światła przeciwmgielnego w samochodzie wyjmij wypaloną żarówkę
  • Umieść nową żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w bloku reflektora Twojego Citroena C15
  • Odłóż wszystko z powrotem

  Sprawdź, czy światła przeciwmgielne działają poprawnie, zanim wyruszysz w drogę i gotowe.

  Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroena C15, zajrzyj do kategorii Citroen C15.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Citroen C15 ?
Ссылка на основную публикацию