Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Oplu Adamie ?

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne bezpieczeństwo, o ocenę przydatności do ruchu drogowego, czy o Twój portfel, konieczne jest zapewnienie, że Twoje żarówki reflektorów zawsze będą działały. Prawda jest taka, że ​​żarówki zużywają się na części samochodowe, które po pewnym czasie nieuchronnie się przepalą i dlatego należy je wymienić. Prawdopodobnie jesteś na tej stronie, ponieważ jeden z twoich reflektorów jest przepalony i zastanawiasz się jak wymienić żarówkę świateł przeciwmgielnych w swoim Oplu Adamie, stworzyliśmy treść tego artykułu, aby pomóc Ci wykonać tę procedurę bez pomocy i bez konieczności udawania się do mechanika. Po pierwsze przyjrzymy się wymianie żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Oplu Adamie, a po drugie, jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną mojego Opla Adama?

Treść tego artykułu zaczniemy od wymiana żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim Oplu Adamie, powinieneś wiedzieć, że w zależności od roku i wykończenia Twojego samochodu może to nie być ta sama technika, dlatego przedstawimy Ci dwa najbardziej klasyczne sposoby wymiany żarówki przedniego światła przeciwmgielnego w Twoim samochodzie.

Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowego Opla Adama na 5-osobowego?

Wymień przednią żarówkę przeciwmgielną swojego Opla Adama bez zdejmowania zderzaka.

Pierwsza opcja, wymienimy żarówkę bez zdejmowania zderzaka Twojego samochodu. Chociaż ten proces jest najłatwiejszy, nie ma pewności, że możesz go wykonać w swoim pojeździe. Prawda jest taka, że ​​w zależności od opcji i roku w niektórych modelach zabraknie miejsca na wymianę żarówki. Oto dwa różne techniki wymiany żarówki przednich świateł przeciwmgielnych w Twoim Oplu Adamie:

 • Przejeżdżając pod zderzakiem swojego Opla Adama: Pierwsze podejście, wsadzisz się pod swój pojazd, nie wahaj się podnosić go na podnośniku, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca pod zderzakiem. Będąc pod pojazdem, wystarczy zdjąć klipsy plastikowej stopki, która chroni jednostkę silnika i która spoczywa na zderzaku, będziesz miał dostęp do bloku świateł przeciwmgłowych swojego Opla Adama i nie będziesz miał żadnego więcej (jeśli masz wystarczająco dużo miejsca) zdejmij plastikową osłonę, odłącz wtyczkę, naciśnij metalową część, aby wyjąć żarówkę i na koniec zamień przednią żarówkę przeciwmgielną swojego Opla Adama

  .

 • Po zdjęciu nadkola: Drugie rozwiązanie, możesz zdjąć nadkole samochodu, aby uzyskać dostęp do bloku lamp przeciwmgielnych samochodu. Aby to osiągnąć, podnieś pojazd na podnośniku, zdejmij przednie koła, a następnie zdejmij nadkole za pomocą dostarczonych w tym celu klipsów i wykonaj tę samą procedurę, jak opisano wcześniej, aby wymień żarówkę światła przeciwmgielnego swojego Opla Adama.

  Jak wymienić przednią żarówkę przeciwmgielną w swoim Oplu Adamie, zdejmując zderzak?

  W tym miejscu przyjrzymy się sytuacji, w której z powodu braku miejsca w modelu samochodu jesteś zobowiązany do zdjęcia zderzaka swojego Opla Adama, aby uzyskać dostęp do przedniej żarówki światła przeciwmgielnego swojego samochodu. Aby to zrobić, musisz przede wszystkim zdjąć przedni zderzak swojego Opla Adama, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć nasz kompletny przewodnik, aby poznać dokładną operację, wiedz podsumować, że będziesz potrzebować klucza torx i że będziesz trzeba odkręcić śruby pod maską, w nadkolach i pod pojazdem. Po zdemontowaniu zderzaka wystarczy uzyskać dostęp do przedniego bloku lamp przeciwmgielnych i wymienić żarówkę lampy przeciwmgielnej w swoim Oplu Adamie w taki sam sposób, jak wspomniano wcześniej.

  Jak wymienić żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w swoim Oplu Adamie?

  Na koniec, jeśli chcesz Zmień tylną żarówkę przeciwmgielną swojego samochodu; technika jest znacznie prostsza, oto różne kroki, które należy wykonać, aby wymienić tę żarówkę:

  • Przy bagażniku zdejmij wykładzinę podłogową z bagażnika.
  • Odkręć tylną pokrywę zespołu reflektora od swojego Opla Adama.
  • Po zlokalizowaniu żarówki tylnego światła przeciwmgielnego w samochodzie wyjmij wypaloną żarówkę
  • Umieść nową żarówkę tylnego światła przeciwmgielnego w bloku reflektora swojego Opla Adama
  • Odłóż wszystko z powrotem

  Sprawdź, czy światła przeciwmgielne działają poprawnie, zanim wyruszysz w drogę i gotowe.

  Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Opla Adama, przejdź do naszej kategorii Opel Adam.

Weiterlesen:
Drgania pedału hamulca w Oplu Adamie ?
Ссылка на основную публикацию